RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS DARBUOTOJAI PRADĖTI SKIEPYTI ANTRĄJA VAKCINOS DOZE

2021 01 19

Anradienį, sausio 19 d., visose Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse buvo pradėtas pakartotinis vakcinavimas nuo COVID – 19 tiems šių ligoninių darbuotojams, kurie pirmuoju skiepu buvo paskiepyti 2020 m. gruodžio 27 – 28 dienomis.

„Pirmadienį Respublikinę Panevėžio ligoninę pasiekė eilinė vakcinos siunta, kuri skirta pakartotinam Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų skiepijimui. Tą pačią dieną ši vakcina iškeliavo į šias ligonines, tad antradienį, iš ryto, buvo pradėta revakcinacija visose šių apskričių ligoninėse. Mūsų ligoninėje šiandien antruoju skiepu buvo paskiepyti visi darbuotojai, kurie buvo skiepijami gruodžio 27 dieną, išskyrus tuos, kurie trijų savaičių tarp pirmojo ir antrojo skiepo bėgyje susirgo COVID – 19 – jiems skiepijimo terminai nukeliami trims mėnesiams, po to, atlikus tarpinius testus, bus paskiepyti ir jie. Džiaugiamės, kad ši masinio vakcinavimo programa yra įgyvendinama sklandžiai. Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų skiepijimo lygis, lyginant šalies mastu, yra labai aukštas ir tai, be abejo, labai prisidės prie bendro sergamumo mažėjimo šiame regione, pacientų, ligoninių darbuotojų saugumo ir asmens sveikatos paslaugų teikimo nepertraukiamumo užtikrinimo bei saugaus burbulo šiose gydymo įstaigose sukūrimo. Negalime teigiamai neįvertinti ir sklandaus šios vakcinavimo programos, kuriai vadovauja SAM ir šalies Ekstremalių situacijų centras, eigos užtikrinimo“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Pateiksime keletą ligoninės darbuotojų, kurie buvo skiepijami šiandien, minčių:

„Juntame, kad žmonių susirūpinimas ir dėmesys auga, visi pavargo, nori, kad greičiau baigtųsi ši pandemija. Tikiu, kad žmonių, norinčių pasiskiepyti, tik daugės. Aš pasiskiepijau ir jaučiuosi atlikusi labai svarbų darbą, jaučiuosi gerai“.

„Daug žmonių serga, šalyje išaugęs gyventojų mirtingumas, sveikatos apsaugos sistema perkrauta. Valstybė pasirūpino – įsigijome vakcinos, žmonės nemokamai skiepijami – kas gali būti geriau? Tik mums patiems nereikia būti abejingais ir aktyviai, esant galimybei, skiepytis“.

„Pasiskiepijau, jaučiuosi gerai, tarsi būčiau atlikusi labai svarbų darbą savo gyvenime – būsiu saugi aš, bus saugūs namiškiai, bendradarbiai, aplinkiniai“.

„Tikiu mokslu, tikiu skiepais, todėl, atsiradus galimybei, nedvejojau nė akimirkos. Manau, kad vakcina – geriausia apsauga nuo COVID – 19 ligos. Kviečiu visus, kai tik jums atsiras galimybė, skiepytis“.

Habilituotas medicinos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikos profesorius Vytautas Usonis taip apibūdino naujos vakcinos sukūrimą: „Sukurti šią vakciną padėjo tiek imunologijos, tiek biotechnologijos mokslo pasiekimai, buvo panaudotos naujausios technologijos ir mokslo žinios, vakcinų kūrimui buvo mobilizuoti visi resursai – tiek intelektualūs, tiek technologiniai, o virusologinės procedūros ar tyrimai nebuvo trumpinami“.

Vakcinacija yra labia svarbi, siekiant išvengti šios infekcijos sukeliamos ligos ir, svarbiausia, sunkios jos formos. Vakcina yra skirta imuninės sistemos paruošimui arba specifinių tam tikrų medžiagų ar ląstelių susidarymui tam, kad imuninė sistema būtų pasiruošusi kovoti su infekcija tuomet, kada įvyks užkrėtimas, arba, kad sugebėtų kovoti ir nebūtų tokių sudėtingų komplikacijų ar sukių ligos formų, užsikrėtus COVID – 19 liga.

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti šalies gyventojų skiepijimo programoje.

Būkite sveiki!

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 11:32