DUK

Dažniausiai užduodami klausimai


Kaip užsiregistruoti gydytojo konsultacijai?

Gydytojų specialistų konsultacijoms prašome registruotis per pacientų išankstinę registracijos sistemą: IPR, registratūros tel. Nr. 0 682 43673, 0 633 48054, 0 613 35684, daugiau tel. Nr. rasite ČIA. Taip pat užsiregistruoti vizitui galima atvykus į Konsultacijų polikliniką, Jakšto g. 6, Panevėžys.

Kaip registruotis per IPR IS sistemą?

Kaip prisijungti prie e. sveikatos IPR IS, registruotis ir atšaukti vizitus galite susipažinti peržiūrėję informacini vaizdo įrašą: 

Kokiais kontaktais užsiregistruoti magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimui?
Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimui registruotis galima šiais tel. Nr. 0 682 43673, 0 633 48054, 0 613 35684, informacijos tel. Nr. 045 50 2105. Taip pat užsiregistruoti vizitui galima atvykus į Konsultacijų polikliniką, Jakšto g. 6, Panevėžys.
Kada reikia šeimos gydytojo siuntimo registruojantis pas gydytoją specialistą?

Norint gauti gydytojo specialisto konsultaciją šeimos gydytojo siuntimas yra būtinas.

Iš gydytojo gavęs siuntimą konsultacijai pacientas gali kreiptis į bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje dirbantį gydytoją specialistą (konsultantą).

Neturint šeimos gydytojo siuntimo ar ne Lietuvos piliečiams paslaugos yra mokamos.

Kiek galioja siuntimas?

Šeimos gydytojo siuntimas gydytojo specialisto konsultacijai galioja iki 180 dienų. Siuntimo galiojimo laikas skaičiuojamas nuo jo išrašymo iki paciento užregistravimo gydytojo specialisto priėmimui arba įregistravimo į eilę gydytojo specialisto paslaugoms gauti.

SVARBU! Siuntimui fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugoms paliktas 60 dienų terminas.

Kada siuntimas nėra privalomas?

Gydytojo siuntimas neprivalomas kreipiantis dėl būtinosios medicinos pagalbos, kai reikalinga skubi pagalba. Skubioji pagalba LR piliečiams, nuolat gyvenantiems Lietuvoje, yra nemokama.

Taip pat siuntimo nereikia, jei į tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiamasi pakartotinai (t. y., gydytojas nurodė atvykti pakartotinai, nes dar tęsia paciento tyrimą ar gydymą) arba pacientas serga lėtine liga, dėl kurios jam reikalinga ilgalaikė stebėsena.

Kaip sudaromos laukimo eilės pas gydytojus?
  • Į laukimo eilę pacientai registruojami pagal gydytojo suteikiamą paslaugą, o ne pagal pageidaujamą gydytoją.
  • Pacientas registruotis į eilę internetu negali. Jeigu registruojantis internetu nematote nei vieno laisvo vizito – skambinkite registratūros telefono numeriais: 0 682 43673, 0 633 48054, 0 613 35684 ir jus būsite užregistruos į laukimo eilę.
  • Jeigu esate patekę į laukimo eilę pas gydytoją specialistą Konsultacijų poliklinikoje ir nuvykstate į kitą gydymo įstaigą ir panaudojate šeimos gydytojo siuntimą – siuntimas laikomas nebegaliojančiu ir esate pašalinamas iš laukimo eilės.
Kaip galėčiau gauti savo medicininius išrašus ar sužinoti savo tikslų gimimo laiką?

Norėdami gauti savo ligos istorijos kopiją, tyrimų rezultatus, kitus su jūsų gydymo eiga susijusius dokumentus ar sužinoti tikslų gimimo laiką reikia pateikti prašymą Dokumentų valdymo ir komunikacijos skyrių, 9 kab., administracijoje arba siųsti el. paštu: info@panevezioligonine.lt. Šiais klausimais  informacijos teirautis tel. 045 50 71 32.

Kaip pateikti padėką ar pastebėjimą?

Savo padėkas ar pastebėjimus raštu galite pateikti į Dokumentų valdymo ir komunikacijos skyrių, 9 kab., administracijoje arba siųsti el. paštu: info@panevezioligonine.lt arba mūsų interneto puslapyje.

Taip pat padėkas ar pastebėjimus galite palikti pašto dėžutėje „Mes jus girdime“, esančioje ligoninėje šalia administracijos 1 aukšte, Smėlynės g. 25, Panevėžys.

Turint nusiskundimų dėl gydymo, patariame kreiptis į atitinkamo skyriaus vedėją, tik neradus bendro sutarimo, kreiptis į Vidaus kontrolės ir audito skyrių, 33 kab., esantį ligoninės administracijoje arba tel. Nr. 045 50 15 17.

Kokia yra pacientų lankymo tvarka?
Pagal galiojantį VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės 2024 m. gruodžio 31 d. įsakymą Nr. V-204 pacientai gali būti lankomi kasdien:
  • nuo 17.00 iki 19.00 val.;
  • savaitgaliais bei švenčių dienomis nuo 11.00 val. iki 13.00 val. ir nuo 17.00 val. iki 19.00 val.;
  • lankymo trukmė iki 30 min.;
  • pacientą gali lankyti vienas lankytojas;
  • Akušerijos ir Naujagimių skyriuose gimdyves gali lankyti kūdikio tėvas ar gimdyvės nurodytas lydintysis asmuo.
Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus terminalinės būklės pacientus ir vaikus iki 14 m.:
  • Ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje;
  • Infekcinių ligų klinikoje (Ramygalos g. 25, Panevėžys);
  • kitais nenumatytais atvejais pacientus leidžiama lankyti tik skyriaus vedėjo, gydančio gydytojo  (jų nedarbo metu – budinčio gydytojo) leidimu.
Draudžiama lankyti, jei lankytojas:
  • turi bent vieną COVID-19 ligai būdingą simptomą (temperatūra 37,oC ir didesnė, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės ar skonio praradimas/susilpnėjimas);
  • turi ūmios kvėpavimo takų infekcijos, ūmios žarnyno infekcijos ir kitų užkrečiamųjų ligų̨ požymius (pvz.: karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, vėmimas, viduriavimas ir pan.).
Kaip pasiruošti prieš anesteziją?

Šiuo metu yra tokių diagnostinių ir gydomųjų procedūrų, kurių metu taikoma anestezija ir pacientui nereikia gultis į ligoninę, tą pačią dieną jis gali grįžti namo. Anesteziją atlieka gydytojas anesteziologas-reanimatologas. Ambulatorinei anestezijai vartojami greitai ir trumpai veikiantys vaistai, dėl to paprastai po procedūros praėjus kelioms valandoms pacientas gali grįžti namo.

Atkreipiame dėmesį, kad planuojamos atlikti anestezijos dieną nuo vidurnakčio negalima valgyti ir gerti, o po anestezijos pacientą turi lydėti suaugęs, veiksnus asmuo. Tai svarbu paciento saugumui, todėl jei šių nurodymų nepaisoma, procedūra gali būti atidėta. Jeigu pacientas pastoviai vartoja vaistus, juos rekomenduojama išgerti ne mažiau kaip 2 valandas iki procedūros su nedideliu kiekiu (50-100 ml) vandens.
Kokios paslaugos yra mokamos?

Būtina medicininė pagalba ligoninėje teikiama nemokamai.

Už planinę pagalbą nedraustiems privalomuoju sveikatos draudimu pacientams, neturintiems siuntimo ar prašant suteikti ne skubiąją pagalbą gali tekti susimokėti.

Informaciją apie teikiamas mokamas paslaugas VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje rasite ČIA.

Per kiek laiko asmenį turi priimti gydytojas apžiūrai Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje?
Vidutinis buvimo laikas Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje yra 2 - 3 val., tačiau apžiūros ir tyrimų atsakymų laukimo trukmę gali koreguoti netikėtai atvežti kritinės būklės pacientai arba didelis pacientų srautas vienu metu.
 
SVARBU! Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje pacientai apžiūrai kviečiami ne pagal kreipimosi laiką, o pagal būklės sunkumą.
 
Norime paaiškinti, jog pagalba teikiama nedelsiant sunkiausiems, 1-2 kategorijų pacientams, jiems pagalba pradedama teikti nedelsiant, o 3-4 kategorijų pacientams gydytojo apžiūros reikės palaukti ilgiau.

Būtinosios pagalbos kriterijų neatitinkantys pacientai priimami tik baigus teikti pagalbą kitiems pacientams.
 
Paciento apžiūros metu gydytojas gali skirti tyrimus, kurių atlikimui gali prireikti taip pat papildomo laikai, pvz., kraujo tyrimų atsakymai gaunami per 0,5-2 val., rentgeno nuotraukos padarymas ir aprašymas užtrunka iki 1 val. ir kt.
Paskutinį kartą redaguota: 2025-01-10 10:36