PANEVĖŽIO APSKRITIES GYVENTOJŲ IR SVEČIŲ DĖMESIUI

2020 07 24

Informuojame Jus, kad pastaruoju metu pastebimas asmenų, užsikrėtusių koronavirusine infekcija, skaičiaus didėjimas. Šiuo metu VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra gydomi 4 šia infekcija sergantys asmenys.

Siekiant sumažinti riziką užsikrėsti COVID – 19, VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė nuo 2020 m. liepos 24 d. 15.00 val. įveda sugriežtintą pacientų, lankytojų, ligoninės personalo buvimo ligoninės teritorijoje ir patalpose tvarką, kurios laikymasis yra kategoriškai privalomas:

1. Visi asmenys, esantys VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės teritorijoje ir patalpose, privalo dėvėti medicinines kaukes.
  2. Į VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės teritoriją įleidžiami tik ligoninės personalo darbuotojai, pacientai turintys siuntimus gydytis ir išimtinais atvejais pacientus lankantys asmenys, kurie turi skyriaus vedėjo, kuriame gydosi lankomas pacientas, leidimą. Visi kiti asmenys, norintys patekti į ligoninės teritoriją, privalo iš anksto savo atvykimo laiką ir tikslus suderinti su atitinkamais ligoninės darbuotojais ir tik su jų žinia ir leidimu galės patekti į ligoninės teritoriją.
  3. Gavus gydančio gydytojo ar skyriaus vedėjo leidimą leidžiama lankyti tik tą pacientą, kurio sveikatos būklė yra sunki.
  4. Skubos tvarka stacionarizuojamiems pacientams bus atliekami PGR tyrimai.
  5. Lankantis pacientą asmuo negali turėti galimo susirgimo koronavirusine infekcija simptomų (kūno temperatūra ne aukštesnė nei 37 laipsniai, nekosėti, nečiaudėti, nepasunkėjusiu kvėpavimu), lankymo metu nebūti saviizoliacijoje dėl epidemiologinės situacijos, pastaruoju metu nebuvęs užsienyje ir neturėjęs jokių kontaktų su sergančiais asmenimis.
  6. Tuo atveju, jei lankantis pacientą asmuo atitinka visus aukščiau išvardintus reikalavimus ir yra gavęs skyriaus vedėjo leidimą paciento lankymui, jis privalo iš anksto suderinti su gydytoju paciento lankymo laiką.
  7. Pacientą vienu metu gali lankyti tik vienas artimiausias šeimos narys (sutuoktinis, tėvai, vaikai, broliai, seserys). Lankymo trukmė – iki 20 min.
  8. Leidimą paciento lankymui telefonu suteikia skyriaus vedėjas, lankytojui kreipiantis į skyrių, kuriame šis pacientas yra gydomas.
  9. Budėti prie paciento neleidžiama.
  10. Pacientus skyriuose leidžiama lankyti nuo  16.00 iki 19.00 val.
  11. Visiems lankytojams, atvykusiems į Respublikinė Panevėžio ligoninė aplankyti pacientų, prie įėjimo bus užduodami kontroliniai klausimai, susiję su koronaviruso prevencija.
  12. Leidžiama vienam gimdyvei artimam asmeniui dalyvauti gimdyme, laikantis ligoninėje galiojančios tvarkos  ir šioje tvarkoje keliamiems reikalavimams.
  13. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos bei Akušeriniame skyriuje esančių pacientų lankymas yra draudžiamas.

Visos šios priemonės yra suderintos su Sveikatos apsaugos ministerija ir Visuomenės sveikatos centru. Epidemiologinei situacijai blogėjant, buvimo tvarka VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės teritorijoje ir patalpose gali būti griežtinama, taip pat gali būti ribojamas planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimas.

Atsiprašome visų dėl laikinų ribojimų ir šiuos ribojimus lydinčių nepatogumų. Visos šios priemonės yra taikomos dėl pacientų, Jūsų, Jūsų artimųjų ir ligoninės darbuotojų saugumo.

Primename Jums, kad būtina nuolat rūpintis savo ir aplinkinių saugumu, o geriausios apsaugos priemonės yra medicininės kaukės dėvėjimas ir masinių žmonių susibūrimo vietų vengimas.

Dėkojame visiems už supratimą ir toleranciją.

Būkite sveiki!

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 09:19