COVID – 19: SITUACIJA ŠALYJE IR PANEVĖŽIO KRAŠTE

2020 10 26

Koronavirusinė infekcija COVID – 19 ir toliau plinta Lietuvoje. Vis daugiau savivaldybių dėl aukšto jose sergamumo COVID – 19 liga patenka į raudonąją zoną. Nuo šio pirmadienio be jau buvusių 11 savivaldybių, į raudonąją zoną iki lapkričio 1-osios dienos patenka dar 8 savivaldybės: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilutės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.

Valstybės lygio ekstremalios situacijos vadovas, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo, kad be nacionalinių apribojimų, kurie yra įsigalioję, t. y. naktinio viešojo maitinimo, pasilinksminimo įstaigų darbo laiko ribojimo, be dviejų savaičių pauzės pagrindiniame ir viduriniame ugdyme, tose savivaldybėse dar papildomai įsigalioja apribojimai dėl žmonių būriavimosi – ne daugiau kaip 5 žmonės gali būriuotis viešose vietose, tarp tų grupių turi būti išlaikomi atitinkami atstumai. Taip pat viešajam transportui įsigalioja tam tikri reikalavimai – tarpmiestiniuose autobusuose, kurie išvyksta iš tų savivaldybių, turi būti išlaikomas 1 m. atstumas, gali būti gabenami tik sėdintys keleiviai.

Taip pat draudžiama lankyti pacientus gydymo įstaigose, išskyrus kritinės būklės, vaikus iki 14 m., arba gimdyves. Taip pat draudimas lankyti įsigalioja ir socialinės globos įstaigose.

Prekybos, paslaugų teikimo vietose nustatomas 10 kv. m. plotas, tenkantis vienam žmogui. Tai reiškia, kad bus srautuojami ateinantys žmonės, kad vienu metu jų neprisirinktų per daug. Yra privalomas veido kaukių dėvėjimas, išskyrus tuos atvejus, kuomet tiesiog negalima paslaugos suteikti su kauke, arba tai yra vaikas, ar neįgalusis, kuriam kaukės dėvėti nėra galimybės, arba tai gali pabloginti jo sveikatos būklę.

Šiuo metu į raudonąją zoną įtraukta 21 šalies savivaldybė, į geltonąją – 26 savivaldybės, į žaliąją – 13 šalies savivaldybių. Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybės šiuo metu yra geltonojoje zonoje.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje spalio 26 d. duomenimis yra gydomas 21 pacientas, sergantis COVID – 19. 1 pacientas yra gydomas Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos skyriuje, 3 pacientams yra pajungtas deguonis. Šiuo metu lengva forma sega 14 RPL darbuotojų, kurie gydosi namuose. Šiandien gavome pirmuosius naujojo testavimo rezultatus – 6 pacientams pirmojo pakartotinio testo rezultatas yra neigiamas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija ir ligoninės kolektyvas deda visas pastangas suvaldyti šią ligą ir užkirsti kelius tolesniam koronavirusinės infekcijos plitimui. Labai prašome ir tikimės Jūsų visų, mieli panevėžiečiai, supratimo, kantrybės, palaikymo ir pagalbos bei laikinųjų būtinųjų apribojimų laikymosi. Tik visi kartu, sutelkę turimas žinias, gebėjimus, pastangas bei pozityvų nusistatymą bendrai kovai su pandemija, pajėgsime atsispirti šiam infekciniam virusui.

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės informaciją, kuri yra nuolat atnaujinama, informatyvi ir objektyvi.

Būkite sveiki!

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 14:31