ŽŪVANČIŲJŲ GELBĖJIMO KRYŽIUMI PO MIRTIES APDOVANOTOS RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS DARBUOTOJOS

2021 02 17

„Didžiausią reikšmę gyvenime turi tai, ką padarote dėl kitų“

Zigas Ziglaras

Vasario 16 – osios – Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda už nuopelnus Lietuvai, už jos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais paskelbė apdovanojantis labiausiai mūsų šaliai nusipelniusius asmenis – įvairių profesijų ir skirtingų biografijų žmones: iškilius kultūros, visuomenės veikėjus, mokslininkus, ištikimus Lietuvos draugus užsienyje, taip pat tuos, kurie rizikavo gyvybe, gindami savo šalį ar gelbėdami žmones.

„Mes kiekvienas kuriame istoriją, tačiau tarp daugelio žmonių, kurie kasdien daro teisingus dalykus, visada išsiskiria tie, kurių darbai drąsiai, garsiai ir išraiškingai kalba patys už save. Už pasiaukojimą, tvirtą pareigos jausmą ir išskirtinę drąsą, pademonstruotą itin sudėtingomis COVID – 19 aplinkybėmis gelbstint gyvybes, Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiai šiemet skirti 33 Lietuvos medicinos darbuotojams, didžiai daliai iš jų – po mirties. Apdovanodami medikus, kurie gelbėjo gyvybes, nepaisydami gręsiančio pavojaus savo sveikatai ir gyvybei, išreiškiame jiems amžiną pagarbą. Tačiau ir toliau reikšti kasdieninę pagarbą tiems, kurie vis dar kovoja su koronaviruso infekcija, turime visomis išgalėmis didindami medikų saugumą darbe ir jų socialines garantijas“, - sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Šalies vadovas padėkojo žmonėms, kurie įkūnija stipresnės, geresnės, teisingesnės Lietuvos siekį ir savo darbais, o ne deklaracijomis liudija, kas yra Tėvynės ir artimo meilė, profesinė priesaika ir kūrybinis pašaukimas.

Pirmą kartą istorijoje Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi po mirties buvo apdovanoti 28 Lietuvos medikai, kurie paaukojo savo gyvybes gydydami COVID – 19 liga sergančius pacientus. LR Prezidentas šį garbingą šalies apdovanojimą skyrė ir dviem Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojoms. Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius bus įteiktas Vilijos Briedelytės artimiesiems. Moteris dirbo mūsų ligoninės I Kardiologijos skyriuje bendrosios praktikos slaugytojos pareigose. Taip pat Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius bus įteiktas ir Reginos Gaižutienės artimiesiems. Ji dirbo Urologijos skyriuje vyr. slaugytojos pareigose. Šios mūsų ligoninės darbuotojos, deja, pralaimėjo kovą su koronavirusu ir joms apdovanojimai bus įteikti po mirties.

„Rimtu išbandymu visai šaliai tapo koronaviruso pandemija. Medikai, nepaisydami jiems patiems gręsiančio pavojaus, su didžiuliu atsidavimu ir pasiaukojimu itin sudėtingomis aplinkybėmis gelbėjo žmonių, segančių COVID – 19 liga, sveikatą ir gyvybes. Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas šiuo labai sunkiu ir atsakingu laikotarpiu buvo tarsi vieningas bebaimių kovotojų junginys, siekęs visomis išgalėmis pagelbėti klastinga infekcine liga susirgusiems pacientams. Medikai neskaičiavo darbo valandų, neplanavo savo asmeninio laiko, tuo dažnai nuskriausdami save ir savo šeimų narius. Visi suprato – reikia! Labai liūdna ir skaudu, kad kai kurie mūsų kolegos, atlikdami savo pareigą ir gelbėdami kitus, paaukojo save... Kai pastebime gražius darbus ar poelgius ir vertiname juos, mūsų pačių troškimas rodyti gerumą auga, nes gerumas reiškia tarnauti kitam, netgi jei tai reikalauja pasiaukojimo. Kiekvienas turime potencialą, leidžiantį reikšti savo gerumą, pasiaukojimą, savo meilę kitam. AA Vilijos ir Reginos darbai – akivaizdus to įrodymas. Didžiuojamės jomis, didžiuojamės visais ir kiekvienu atskirai Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojais“, - kalbėjo ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 11:38