Vaikų ligų skyriuje lijo šypsenų lietus

2024 03 27

Šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, Vaikų ligų skyriuje lankėsi socialinio-kultūrinio projekto „Šypsenų lietus“ dalyviai. „Šypsenų lietus“ – tai socialinis – kultūrinis projektas, skirtas sergantiems Lietuvos vaikams bei jų artimiesiems, kuriems šiandien ligoninė – laikini antri namai. Projekto dalyviai keliauja po Lietuvą, dovanodami šypsenas ligoniukams.

Šiandien, prieš pat pietus Vaikų ligų skyriuje Mimų teatro aktoriai Šmikis ir Spanguolytė lankė mažųjų ligoniukų palatas ir  dovanojo vaikams bei juos prižiūrinčioms mamoms dovanas, šypsenas, gerą nuotaiką ir sveikino su artėjančiomis Šv. Velykomis. Kiekvienam ligoniukui buvo įteiktas meškutis, kurį jie glaus prie širdelės su dideliu džiaugsmu ir leis nors akimirkai užsimiršti, jog jiems skauda ar ilgisi namų...

Ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas  džiaugiasi šios dienos renginiu mažiesiems ligoniukams ir išreiškė nuoširdžią padėką projekto autorei ir dalyviams, įteikdamas simbolinę dovanėlę.

„Visi žinome, kad gera nuotaika, šypsena, džiaugsmas praskaidrina dieną, padeda paprasčiau išspręsti problemą. Geros emocijos padeda sveikti ir pasijausti geriau. Ligoninė yra gana specifinė erdvė, todėl emocinė atmosfera mažiesiems pacientams daro didžiulę įtaką, todėl visos priemonės, padedančios ją kurti, yra labai aktualios. Linkiu, kad projektas „Šypsenų lietus“ sėkmingai gyvuotų, skatintų džiaugsmą, bendravimą ir tikiu, kad Panevėžio ligoninėje šypsenų lietaus sulauksime dar ne kartą“,  - sakė ligoninės vadovas A. Skorupskas.

Visiems žinoma, kad šypsena – tarsi vaistų dozė, gerinanti mūsų sveikatą ir kartais daranti net stebuklus. Juokas, šypsena padeda labiau atsipalaiduoti, suteikia vilties, optimizmo ir energijos, dėl ko sumažėja skausmas, stresas. Todėl pagrindinis projekto tikslas – pasitelkiant į pagalbą meną ir kultūrą, suteikti sergantiems vaikams kuo daugiau teigiamų emocijų, juoko ir šypsenų.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-27 14:14