SPAUDOS KONFERENCIJA RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

2020 04 27

Balandžio 27 d. vyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Panevėžio vyskupas J.E. Linas Vodopjanovas OFM ir Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Konferenciją pradėjo ligoninės direktorius, kuris pasveikino visus Medicinos darbuotojus su jų profesine švente, palinkėjo stiprios sveikatos, profesinės ir asmeninės sėkmės, tvirtybės sunkiame, atsakingame, tačiau visiems žmonėms labai reikalingame kasdieniniame jų darbe. Direktorius padėkojo socialiniams partneriams, miestiečiams, verslo atstovams, kurių palaikymą ir paramą ligoninės darbuotojai jaučia kasdieną. „Ruošėmės šią dieną paminėti kitaip – platesniame savo darbuotojų ir mūsų draugų rate, tačiau nūdiena, deja, pakoregavo visų mūsų planus, tad esame priversti šią dieną paminėti kukliai. Šiandien nuo pat ryto radijo stoties „Pulsas“ bangomis sklinda sveikinimai medicinos darbuotojams, kuriuos palydi visų mūsų pamėgti muzikiniai kūriniai, o nuo 12.00 val. ligoninės kiemelyje medicinos darbuotojams koncertuos jaunieji Panevėžio muzikantai“, - kalbėjo ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Sveikinu visus su Šv. Velykomis ir, kartu, su Medicinos darbuotojo diena, linkiu Jums stiprybės, sveikatos, džiaugiuosi, kad medikus palaiko žmonės – padeda materialiai ir moraliai, bendruomenėse yra meldžiamasi už juos. Šis palaikymas yra labai svarbus ir reikalingas“, - kalbėjo Panevėžio vyskupas J.E. Linas Vodopjanovas OFM, kuris atvyko į šią spaudos konferenciją padėkoti medikams, pasveikinti juos su jų profesine švente ir dar kartą pademonstruoti mūsų visų susitelkimą ir vienybę šiuo sudėtingu tautai metu.

Ligoninės direktorius informavo, kad šiuo metu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra gydomi 4 asmenys, sergantys COVID – 19. Visi jie priklauso rizikos grupėms, turi gretutinių ligų, jų sveikatos būklė yra apibūdinama kaip vidutinio sunkumo.

Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojai šiuo metu neserga infekcine liga, nei vienas nėra karantinuotas. Darbuotojas, kuriam balandžio mėn. pradžioje buvo nustatytas infekcinis susirgimas, pasveiko, visi jo mėginiai parodė neigiamą rezultatą, šiuo metu jis atostogauja ir, atostogoms pasibaigus, grįš į darbą. „Labai džiaugiamės dėl visų savo pacientų ir darbuotojų“, - pasidžiaugė ligoninės direktorius.

Algimanto Bandzos globos namuose visiems globotiniams ir darbuotojams atlikto testavimo rezultatai yra neigiami. Sekantis testavimas – šią savaitę.

Troškūnų slaugos ligoninėje, atliekant profilaktinį darbuotojų testavimą, nustatytas vienas susirgimo infekcine liga atvejis. Darbuotojas izoliuotas, darbuotojams ir pacientams atliktas testavimas, kurio pirmas rezultatas visiems asmenims yra neigiamas. Antras testavimas bus atliekamas nuo balandžio mėn. 28 d. Visi pacientai išskirstyti po vieną į palatas, ligoninėje medikai dirba 3 brigadomis po 12 val.

Rokiškio gydymo įstaigose nustatyti 3 tarpusavyje nesusiję besimptomiai susirgimų atvejai. Visi šie asmenys yra izoliacijoje. Šiandien visi darbuotojai ir pacientai baigiami testuoti, teigiamų rezultatų nėra.

Ligoninės direktorius informavo, kad laboratorija, kuri yra įrengta ir atliko bandomuosius testavimus, praėjo privalomąją validaciją. „Bandomieji testavimai sėkmingai atlikti, turime teigiamą išorės įvertinimą, turime validacijos patvirtinimą, yra SAM ministro įsakymas, tad, sulaukę Akreditavimo tarnybos patvirtinimo, pradėsime dirbti“, - situaciją, liečiančią laboratorijos darbo pradžią, komentavo A. Skorupskas.

Prašome visų, sušvelnėjus karantino sąlygoms, labai neatsipalaiduoti, ir toliau likti budriems, saugoti save ir aplinkinius. Dėvėkime asmens saugos priemones, laikykimės higienos reikalavimų, padėkime vieni kitiems.

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės naujienas.

Būkite sveiki!

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 09:04