RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS DARBUOTOJAI AKTYVIAI PRISIDĖJO PRIE HUMANITARINĖS PAGALBOS MIGRANTAMS

2021 08 27

Paskutiniu metu Lietuvos – Baltarusijos valstybinę sieną neteisėtai kirto daug nelegalių migrantų iš įvairių pasaulio šalių. Kol yra sprendžiami šių asmenų tolesnio likimo klausimai, šie žmonės laikinai yra apgyvendinti įvairiose mūsų šalies vietovėse. Kai kurie migrantai yra atvykę su minimaliu kiekiu daiktų, tame tarpe vaikai, paaugliai, moterys. Labai svarbu, kad jiems laiku būtų suteikta humanitarinė pagalba. Ne mažiau svarbus yra pilietiškos visuomenės bei atsakingo verslo įsitraukimas į šį pagalbos žmonėms procesą. Artėja šaltasis sezonas ir ne mažiau yra svarbu, kad būtų pakankamai pasirūpinta tais žmonėmis, kurie jau yra Lietuvoje. „Negalime leisti sau pamiršti, kad tie asmenys, kurie jau yra Lietuvoje, visų pirma yra žmonės. Jiems turi būti suteiktos ne tik deramos buitinės sąlygos, bet ir užtikrintos medicininės paslaugos bei saugumas“, - akcentavo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacijos vadovė K. Meidė.

Spręsdama nelegalių migrantų krizę, mūsų šalis susiduria su įvairiais iššūkiais. Vienas jų – būtiniausių priemonių migrantų apgyvendinimui, šiltų rūbų jiems stygius. Šiems klausimams spręsti yra naudojami ne tik daiktai iš valstybės rezervo, tačiau mūsų šalis sulaukia humanitarinės paramos iš šalies gyventojų, organizacijų, užsienio partnerių. „Dėkojame už solidarumą ir pagalbą. Tai dar kartą pasako, kad  migracijos krizės akivaizdoje esame ne vieni. Kreipėmės pagalbos ir sulaukėme greitų reakcijų, o atsiųsti daiktai padės migrantams mūsų šalyje“, - oficialiame pareiškime teigė šalies Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Šiuo metu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacija prisideda prie humanitarinės pagalbos teikimo migrantams, esantiems migrantų stovyklose. Tik sužinoję apie humanitarinės paramos migrantams rinkimą, į šią akciją noriai įsijungė ir Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojai. „Visi puikiai prisimename, kuomet, prasidėjus COVID – 19 pandemijai Lietuvoje visiems, o, ypač, medicinos darbuotojams, buvo išties labai sunkus laikas, kurio metu reikėjo neatidėliotinos pagalbos staiga masiškai pradėjusiems sirgti žmonėms, pradėjo trūkti asmens apsaugos priemonių, medikamentų, būtinos medicinos įrangos, darbuotojai dirbo neskaičiuodami darbo valandų ir, be to, buvo visiškai neaišku, kiek laiko tai dar truks. Tuomet gydymo įstaigų darbuotojai sulaukė didžiulės šalies gyventojų, visuomeninių organizacijų, atsakingo verslo atstovų paramos. Buvo sunku, labai sunku, tačiau visi drauge įveikėme šiuos pirmuosius pandeminius barjerus. Tad ir Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas, sužinojęs apie paramos migrantams poreikį, aktyviai įsijungė į šį humanitarinės paramos rinkimo procesą. Džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie šio kilnaus tikslo ir padėti tiems, kuriems tos pagalbos šiuo metu labai reikia“, - perduodamas surinktus šiltus rūbus Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus savanorių koordinatorei Sandrai kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Mindaugas Čipinys.

„Lietuvos raudonojo kryžiaus organizacija šiuo metu prisideda teikiant humanitarinę pagalbą migrantų stovyklose. Labai dėkojame Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvui, kuris labai operatyviai atsiliepė į mūsų kvietimą ir prisidėjo prie šios paramos migrantams rinkimo. Ačiū Jums“, - dėkojo Panevėžio skyriaus savanorių koordinatorė Sandra, atvykusi paimti ligoninės darbuotojų atneštų rūbų.

„Respublikinės Panevėžio ligoninės administracijos vardu ir nuo savęs asmeniškai noriu labai padėkoti mūsų ligoninės darbuotojams, kurie taip operatyviai sureagavo į kvietimą dėl humanitarinės pagalbos migrantams ir kiek kas galėjo nuoširdžiai pridėjo prie šios paramos surinkimo. Dėkoju, kad, nepriklausomai nuo migrantų teisinio statuso, Jūs vadovaujatės žmogiškumo principais ir nuoširdžiai rūpinatės pažeidžiamiausiais žmonėmis bei esminiais jų poreikiais“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Nuoširdžiausias AČIŪ Jums už pagalbą!

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 13:06