RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE SĖKMINGAI PRASIDĖJO SKIEPIJIMAS NUO COVID – 19 LIGOS

2020 12 27

Gruodžio 27 – ąją dieną 8.00 val. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradėtas ligoninės darbuotojų skiepijimas nuo COVID – 19 ligos Pfizer vakcina. Šiam tikslui ligoninėje yra įrengtos 7 patalpos, atitinkančios visus būtinus reikalavimus bei paruoštas personalas, kuris ir vykdys skiepijimą. Laukiantys skiepytis nesibūriavo, nesistumdė eilėje, o, laikydamiesi saugaus atstumo ir žmonių buvimo vienoje vietoje skaičiaus ribojimo reikalavimų, laukė savo eilės – kiekvienas jų iš anksto buvo informuotas apie skiepijimo laiką ir vietą.

Pirmasis skiepijimo nuo COVID – 19 ligos etapas sulaukė ir nemenko žiniasklaidos atstovų dėmesio – radijo, dienraščių, televizijos žurnalistai gausiai susirinko prie Konsultacijų poliklinikos, kalbino ligoninės darbuotojus, kurie paskiepyti išeidavo iš skiepijimo patalpos, ligoninės vadovai pateikė oficialią informaciją ir atsakė į žurnalistų klausimus.

„Jaučiuosi gerai, esu įsitikinusi, kad atlikau labai svarbų ir reikalingą darbą, Aš pati dirbu COVID – 19 skyriuje, tad kasdien susiduriu su pacientais, sergančiais šia pavojinga infekcine liga, matau jų kančias, jų norą pasveikti ir gyventi, matau neviltį jų veiduose, jei liga labai progresuoja. Prisipažinsiu – kurį laiką dvejojau, tačiau,  įvertinusi visas rizikas, galimas susirgimo grėsmes, nusprendžiau pasiskiepyti. Džiaugiuosi, kad tai padariau“, - pakilia nuotaika susirinkusiems žurnalistams pasakojo pirmoji naująjį skiepą gavusi Respublikinės Panevėžio ligoninės Vidaus ligų skyriaus vyr. slaugytoja Gražina Budrevičiūtė.

„Pasitikiu šiuolaikiniu mokslu ir mokslininkais, kurie įtemptai dirbdami sukūrė šią vakciną –  galimybę efektyviai pasipriešinti šiai klastingai ligai. Niekada neabejojau, kad pasinaudosiu šia galimybe skiepytis – kodėl turėčiau rizikuoti savo sveikata ir ateitimi? Priklausau rizikos grupei, pasiskiepijau, jaučiuosi gerai ir esu laiminga. Noriu pasakyti abejojantiems – žinoma, teisė rinktis priklauso Jums, tačiau mano įsitikinimu, skiepytis nuo COVID – 19 reikia -  reikia dėl savęs, dėl kitų, dėl to, kad buvęs mūsų visų gyvenimas vėl grįžtų pas mus“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės I Ortopedijos – traumatologijos skyriaus vyr. slaugytoja Lyta Puodžiūnienė, kuri antroji buvo paskiepyta Pfizer vakcina.

Kadangi vakcinavimui ligoninėje buvo įrengtos 7 patalpos, kitose patalpose pirmieji paskiepyti buvo ligoninės darbuotojai Lena Ambraškienė, Inga Nemanienė, Danguolė Valentienė ir Arvydas Burneikis.

„Į mūsų ligoninę vakar buvo pristatyta Pfizer vakcina, kurios gavome 975 dozes. Šiandien prasidėjo ligoninės darbuotojų skiepijimas ir tikimės visus norinčius paskiepyti iki vakaro. Planuojame, kad paskiepyti pavyks apie 850 mūsų ligoninės darbuotojų, nes nemaža dalis panorusių skiepytis šiuo metu serga. Likusias dozes nedelsiant pristatysime į kitas Panevėžio ir Utenos apskrities gydymo įstaigas, kad būtų panaudota visa gauta vakcina ir paskiepyti jose dirbantys darbuotojai. Po kelių dienų planuojama gauti antrąją partiją vakcinos, kuri bus paskirstyta Panevėžio ir Utenos apskrityse esančioms gydymo įstaigoms. Šiuo metu darbuotojų skiepijimas vyksta be trikdžių, tikiuosi, kad šis procesas sėkmingai vyks visą dieną“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Abejojančių buvo ir mūsų ligoninės darbuotojų tarpe, tačiau nieko nevertėme skiepytis, nes tai – savanoriškas pasirinkimas. Džiaugiamės, kad didelė dalis darbuotojų panoro skiepytis. Ši vakcina sukurta ne iš neturėjimo ką veikti, ji – reali priemonė kovoje su šia klastinga ir sparčiai plintančia liga. Nuoširdžiai sveikinu visus, kurie pareiškė norą skiepytis. Šiandien paskiepysime visus, kurie nori ir gali tai daryti, o visus likusius, kurie šiuo metu serga, paskiepysime vėliau. Šiandien pasiskiepijusiems antrasis skiepas yra numatytas sausio 17 dieną“ – žiniasklaidos atstovus informavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai dr. Mindaugas Vaitkus.

Visiems linkime sklandaus darbo ir stiprios sveikatos!

Sekite mūsų naujienas – mes informuosime Jus apie skiepijimo proceso Respublikinėje Panevėžio ligoninėje eigą ir rezultatus.

Būkite sveiki!

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 15:08