Respublikinėje Panevėžio ligoninėje lankėsi delegacija Iš Ukrainos

2022 05 25

2022 m. gegužės 25 d. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje lankėsi delegacija iš Ukrainos – Sumų apskrities Konotopo miesto. Ligoninės posėdžių salėje vyko spaudos konferencija, skirta šiam vizitui.

„Pristatysiu Jums kolegas iš Ukrainos, kurie atvyko į mūsų ligoninę aptarti bendradarbiavimo galimybių.  Tai - Konotopo miesto mero pavaduotojas Jurij Pavlov ir miesto Ekonomikos valdybos viršininkė Liudmila Gapejeva, kuri ne tik vadovauja ekonomikos sektoriui, tačiau taip pat dalyvauja ir įvairių projektų įgyvendinime“, - konferencijos pradžioje svečius pristatė ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Visiems žinomų įvykių pasekoje šiuo metu mūsų šalis susiduria su įvairiomis problemomis, kurias privalome neatidėliotinai spręsti. Tai – ekonominiai, kariniai, psichologiniai, medicininiai, pabėgėlių iš kitų Ukrainos vietų priėmimo ir tinkamo pasirūpinimo jais klausimai, kiti labai svarbūs kariškius ir civilius asmenis liečiantys klausimai. Esame labai arti sienos su Rusija (apie 50 – 60 km. iki sienos), tad nuolat vyksta mūsų teritorijos apšaudymai, kasdieną turime vis daugiau sužeistųjų, kuriais reikia  pasirūpinti. Teko iškęsti ir 40 dienų blokados laikotarpį, kuomet okupantai judėjo Kijivo link, o mūsų miestas liko priešo laikinai okupuotoje teritorijoje. Šiuo metu, padedant mūsų partneriams iš Europos, padėtis geresnė, tačiau ir toliau išlieka opūs medikamentų, kitų būtinų priemonių, technikos, gelbėjimo įrangos, oro pavojaus informavimo sistemų, greitosios medicininės pagalbos automobilių trūkumo klausimai. Esame labai dėkingi Lietuvai už nuoširdų mūsų šalies palaikymą ir teikiamą pagalbą, kurios tikimės ir ateityje“, - kalbėjo Konotopo miesto vicemeras Jurij Pavlov.

„Mes jaučiame atsakomybę ir kuo galime, turime padėti ukrainiečiams, nes tos pagalbos jiems labai reikia. Aptarsime bendradarbiavimo galimybes – kuo ir kaip galėtume padėti dabar ir ateityje, kai teks atstatyti sugriautą sveikatos apsaugos sistemą šioje šalyje, “- užbaigdamas trumpą spaudos konferenciją apibendrino Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-09 09:48