RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ RUOŠIASI COVID – 19 VAKCINACIJAI

2020 12 14

Nenumaldomai artėja laikas, kai Lietuvą pasieks pirmosios vakcinos nuo koronaviruso (COVID _ 19) siuntos ir šalies gydymo įstaigos pradės gyventojų skiepijimą. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atsakingai vyksta pasiruošimas šiai vakcinacijai.

Pagal laikinai Sveikatos apsaugos ministro pareigas ėjusio, valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo parengtą įsakymą, yra patvirtinta tikslinių ir prioritetinių gyventojų grupių skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama koronaviruso vakcina tvarka, pagal kurią pirmojo etapo metu bus skiepijami šioms tikslinėms ir prioritetinėms grupėms priklausantys asmenys:

-          Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientai bei stacionarių socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai;

-          Sveikatos sistemos darbuotojai, kurie, neatsižvelgiant į jų darbo specifiką, išskaidomi į tam tikras grupes: labai didelės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su COVID – 19 liga sergančiais pacientais, didelės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, turintys didelę sąlyčio tikimybę su asmenimis, kuriems nustatyta ar yra įtariama COVID – 19 liga, vidutinės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, vykdantys stacionarines ir ambulatorines kontaktines paslaugas užkrečiamųjų ligų požymių neturintiems pacientams, teikiantiems medicininės reabilitacijos paslaugas, mažos rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, kurių funkcijoms atlikti reikalingi minimalūs profesiniai kontaktai su kolegomis, dirbama atokiai nuo likusio personalo ir pan.

Siekiant tinkamai pasiruošti pacientų ir darbuotojų skiepijimui, šiuo klausimu įvyko Respublikinės Panevėžio ligoninės administracijos pasitarimas. Šio pasitarimo metu buvo pristatyta esamos padėties analizė, aptartas skiepijmo planas, numatyti artimiausi būtini pasirengimo skiepijimui darbai, paskirtas koordinatorius, kuris yra įpareigotas rūpintis skiepijimo procesu ir užtikrinti sklandžią prioritetinėms grupėms priklausančių asmenų vakcinaciją. Planuojama, kad pirmosios vakcinos dozės Lietuvą pasieks gruodžio pabaigoje – sausio pradžioje.

Būkite sveiki!

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 14:56