Respublikinė Panevėžio ligoninė pradėjo gydomojo purvo gavybos darbus

2022 11 18

Jau nuo seno Likėnai šalyje ir už jos ribų buvo garsūs mineraliniu vandeniu ir gydomuoju purvu, kurie buvo naudojamas gydomosioms procedūroms atlikti. Į šį mažą šiaurės Lietuvoje esantį miestelį kasmet mielai vykdavo pacientai, kuriems šios procedūros buvo naudingos dėl turimų ligų, arba sveikatinimo tikslais. Tačiau, privatizacijos laikais, tiek  mineralinio vandens gręžiniai, tiek gydomojo purvo gavybos plotai pateko į privačias rankas ir Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninei pradėjo stigti šių pacientų gydymui reikalingų unikalių gamtos išteklių.

Prieš kurį laiką ligoninė atgavo mineralinio vandens gręžinius, o nuo 2021 m. lapkričio mėn. gavo panaudą iš valstybės – galimybę eksploatuoti sklypą netoli Likėnų ligoninės, kuriame gausu gydomojo purvo.

„Mūsų ligoninės, Biržų rajono savivaldybės, LR Seimo narių, atstovavusių Šiaurės Lietuvos regioną, bendrų pastangų ir kryptingo darbo dėka buvo teigiamai išspręstas sklypo skyrimo panaudos pagrindais  mūsų ligoninei klausimas, o mes, savo ruožtu, dėjome maksimalias pastangas, kad gydomųjų savybių turinčio purvo gavybos darbai būtų pradėti kuo greičiau. Šiandien galime pasidžiaugti visų mūsų sėkmingos veiklos rezultatu – vakar, lapkričio 17 dieną, buvo pradėtos kasti gydomųjų savybių turinčios durpės, kurios bus naudojamos gydomosioms procedūroms. Žinoma, tik iškastos durpės nėra tinkamos naudojimui – reikalingas apie mėnesį laiko trunkantis subtilia technologija paremtas jų paruošimo procesas, kuris ir leis šias durpes naudoti atliekant pacientams gydomąsias procedūras. Šiuo metu vykdomi baigiamieji pasirengimo šiam procesui darbai, bus atliekami pakartotiniai cheminiai ir bakteriologiniai kasamo purvo tyrimai ir tik tuomet bus pradėtas jų gavybos procesas. Apie galimybės pradėti naudoti purvą gydomosioms procedūroms atlikti pradžią informuosime visuomenę papildomai“, - džiaugėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Esame laimingi ir pakylėti, kad žmonėms reikalingų gydomųjų procedūrų atlikimui ir vėl galėsime netrukdomai naudoti unikalius Biržų krašto žemėje esančius gamtinius išteklius.

Būkite sveiki!

Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-09 09:32