PANEVĖŽIO „ĄŽUOLO“ PROGIMNAZIJOS MOKSLEIVIAI IR PEDAGOGAI APLANKĖ RESPUBLIKINĘ PANEVĖŽIO LIGONINĘ

2021 03 10

Vaikų gydymo įstaiga – tai tikrai ne ta vieta, kurioje norėtume atsidurti. Bet, kartais, tai – neišvengiama. Sergant, o, ypač, lėtinėmis ligomis, gydymas ligoninėje gali užtrukti. Čia būtinas diagnostikos ir gydymo procedūras kartais lydi stresas, nerimas, baimė, ne tik mažųjų pacientų, bet ir mamyčių akyse pasirodančios ašaros. Esant tokioms situacijoms, tam tikrą įtampą patiria ir medicinos personalas, įsijausdamas į visą gydymo procesą.

Odos nudegimas – viena dažniausiai pasitaikančių įvairaus amžiaus vaikų traumų. Vaikai yra smalsūs, judrūs, aplinkinį pasaulį stengiasi pažinti liesdami, tyrinėdami įvairius daiktus.

2021 m. kovo mėn. 10 d. į Respublikinę Panevėžio ligoninę atvyko gausus būrys Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos moksleivių, lydimi mokytojų Vaidos Kriunienės, Rasos Guokienės, Ritos Jurgaitienės, Daivos Baubonienės, Irenos Stankevičienės ir mokyklos direktoriaus Remigijaus Glinskio. Šiam susitikimui su ligoninės medikais juos paskatino prieš kurį laiką įvykęs nelaimingas atsitikimas su jų draugu.

2020 m. dešimtmečiui vaikui teko patirti nudegimo traumą. Žaizda buvo gili, labai rimta, tad berniuką teko guldyti į stacionarą. Tėvams, natūralu, kilo abejonių – ar bus tinkamai pasirūpinta jų vaiku, kokia bus jo emocinė būsena? Tačiau, kaip parodė tolimesni įvykiai, nerimauti nereikėjo – Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriuje, kuriame jis buvo gydomas, moksleivis jautėsi puikiai – skyriaus personalas ne tik profesionaliai suteikė medicininę pagalbą, bet ir emocinį saugumą. Baigus gydymo kursą, vaikas ir jo artimieji nuoširdžiai dėkojo skyriaus vedėjui Gyčiui Prieskieniui, skyriaus darbuotojams už gydymą, už geranoriškumą, patarimus, už šiltus palaikančius žodžius.

Ši nudegimo istorija baigėsi laimingai, tačiau buvusio mažojo paciento šeimos nariams kilo mintis – suburti bendraminčius, surinkti pinigėlių ir, nupirkus kokybiškų tvarsčių, padovanoti juos Vaikų traumatologijos, ortopedijos ir chirurgijos skyriui. Prie šios gražios minties prisidėjo Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai, mokytojai ir kiti žmonės, atjaučiantys kito skausmą. Taigi, už paaukotus pinigus buvo nupirkta kokybiškų tvarsčių, kuriuos „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai ir įteikė ligoninės medikams kovo 10 d. Progimnazijos direktorius R. Glinskis, nuoširdžiai palaikydamas šią moksleivių iniciatyvą, sveikino visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena ir padovanojo ligoninei Lietuvos vėliavą, o pedagogai – įvairius suvenyrus. Susitikimo metu, kuris vyko lauke šalia ligoninės, moksleiviai dainavo, deklamavo, grojo, tuo išreikšdami savo padėką medikams, kurie kasdien rūpinasi žmonių sveikata.

Respublikinės Panevėžio ligoninės vardu Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviams, pedagogams, moksleivių tėveliams nuoširdžiai dėkojo ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas ir ligoninės Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriaus vedėjas Gytis Prieskienis. Savo ruožtu ligoninės direktorius moksleiviams, pedagogams ir moksleivių tėveliams įteikė simbolines dovanėles – molinius pakabukus, simbolizuojančius Panevėžio krašto medicinos 180 – ties metų sukaktį, o progimnazijos direktoriui R. Glinskiui – šamotinio molio puodynėlę „Gerumo sparnai“ – nuoširdžią padėką už moksleivių gerumą, moksleivių tėvelių ir mokytojų pilietiškumą ir  simbolizuojančią užsimezgančią Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos ir Respublikinės Panevėžio ligoninės draugystės ir bendradarbiavimo pradžią.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 11:42