Panevėžio apskrities ligoninių vadovų pasitarimas: sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas ir kokybė

2024 03 12

Šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, direktoriaus Arvydo Skorupsko iniciatyva, buvo organizuotas susitikimas, kuriame dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos prie LR Specializuotos sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Inga Cechanovičienė, Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) direktoriaus pavaduotoja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas Alma Čiplienė ir jos vyriausiasis patarėjas Jonas Narbutas bei Panevėžio apskrities ligoninių vadovai.

Susitikimo metu buvo aptarta Panevėžio TLK veiklos zonoje esančių  stacionarinių įstaigų veiklos rezultatai. Šio aptarimo tikslas – suteikti galimybę ligoninių vadovams ar atstovams tarpusavyje palyginti vadovaujamos įstaigos ir kolegų teikiamas paslaugas bei įvertinti įstaigų pokyčių rezultatus ir taip pat siekti glaudesnio gydymo įstaigų bendradarbiavimo.

Panevėžio TLK vadovė supažindino susirinkusius su stacionarinių paslaugų, dienos chirurgijos, skubiosios medicinos pagalbos, stebėjimo paslaugų, ambulatorinės chirurgijos paslaugų bei paslaugų finansavimo  pasiskirstymu  Panevėžio TLK veiklos zonos gyventojams.

Pasak A. Čiplienės, savivaldybių įstaigose stacionarinės paslaugos sumažėjo nuo 67,1 proc. 2003 m.  iki 49,9 proc. 2023 m. Per pastaruosius dvidešimt metų didžiausias mažėjimas yra Kupiškio ligoninėje – 41,3 proc., o mažiausias  - Respublikinėje Panevėžio ligoninėje apie 8 proc. Kitose  įstaigose mažėjimas yra apie 20 proc. Savivaldybių įstaigose  dienos chirurgijos paslaugos sumažėjo nuo 88,8 proc. 2003 m. iki 37, 5 proc. 2023 m. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje chirurginės paslaugos per dvidešimtmetį sumažėjo vos apie 20 proc.

Atstovė iš Sveikatos apsaugos ministerijos I. Cechanovičienė pažymėjo, kad mažėjant rajonuose gyventojų skaičiui, mažėja ir stacionarinių paslaugų poreikis, todėl palaipsniui paslaugos turėtų būti transformuojamos į kokybiškas ir veiksmingas dienos stacionaro ir dienos chirurgijos paslaugas. Dienos stacionaro paslaugos įtrauktos ir į Lietuvoje įsikūrusių sveikatos centrų bazinį paslaugų paketą, jos pacientams tampa dar labiau prieinamos. Pagrindinis šių paslaugų privalumas – galimybė skirti laiko pasirūpinti sveikata, prisitaikant prie asmens turimų įsipareigojimų, pavyzdžiui, darbo ar studijų.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas skatino susirinkusius kolegas siekti glaudesnio bendradarbiavimo ir gyventojams suteikti daugiau kokybiškų paslaugų, kurias jie gautų arti namų bei diegti naujas, užtikrinant jų tęstinumą.

„Įgyvendinant Sveikatos apsaugos ministerijos reformą paslaugų daugės, jų kokybė gerės. Kas išties yra labai svarbu ir vėlgi padės pacientams užtikrinti dar daugiau kokybiškų ir reikalingų paslaugų. Siekių keliama išties daug – nuo greitesnio ligų diagnozavimo ir efektyvesnio gydymo iki suteikiamų paslaugų gerinimo ir jų plėtros. Svarbu toliau siekti tobulinti sveikatos priežiūros paslaugas ir užtikrinti jų prieinamumą visiems gyventojams“, - sakė Panevėžio ligoninės vadovas A. Skorupskas.

Pasibaigus susitikimui A. Skorupskas susirinkusius kolegas pakvietė į trumpą ekskursiją po atsinaujinančią Respublikinę Panevėžio  ligoninę. Svečiai apsilankė Intervencinės radiologijos skyriuje, kuriame įrengtas  naujos kartos dvitaktis angiografas, o patalpos lubas puošia paveikslų galerija. Apžiūrėję angiografą visi skubėjo į atnaujintus  Neurologijos ir Geriatrijos skyrius, kurių modernus  interjeras sužavėjo ne vieną.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-12 20:07