MOKSLINĖ PRAKTINĖ KONFERENCIJA „ORGANŲ DONORYSTĖS PAGRINDAI“ VšĮ RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

2019 10 22

Nacionalinis transplantacijos biuras su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Anesteziologijos ir reanimatologijos klinika tęsia 3 valandų išvažiuojamąsias mokslines-praktines konferencijas „Organų donorystės pagrindai“. Šiandien šitokia konferencija vyko Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Mokslinės-praktinės konferencijos šiemet organizuojamos įvairiose Lietuvos donorinėse ligoninėse ir yra skirtos visų profesinių kvalifikacijų gydytojams. Konferencijų dalyviams išduodami sertifikatai. Dalyvavimas nemokamas.

Pranešimą apie smegenų mirties diagnozavimą, donoro išlaikymą, pokalbį su mirusiojo artimaisiais Panevėžio krašto medikams skaitė gydytoja anesteziologė-reanimatologė Jekaterina Romanovienė, o Biuro direktoriaus pavaduotoja Audronė Būziuvienė pristatė donorystės ir transplantacijos situaciją Lietuvoje.

Organų donorystės proceso sėkmę visų pirma lemia gydytojų reanimatologų darbas. Kaip jiems sekasi konstatuoti smegenų mirtį? Ar jie moka išlaikyti donorą iki eksplantacijos? Ar yra tinkamai pasirengę pokalbiui su mirusiojo artimaisiais dėl donorystės? Tikimasi, kad šie mokymai medikams suteiks papildomų žinių, didės jų motyvacija dalyvauti donorystės procese.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-14 14:39