Ministro A. Dulkio susitikime su Europos Komisijos nare S. Kyriakides – dėmesys Ukrainai, pandemijai ir sveikatos reformai

2022 09 23

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį aptarė aktualiausius sveikatos politikos klausimus su Europos Komisijos nare Stella Kyriakides, atsakinga už sveikatą ir maisto saugą. Susitikimo dalyviai aptarė pasiruošimą šaltajam metų sezonui ir vakcinacijos svarbą, patvirtino įsipareigojimą remti Ukrainą kovoje prieš Rusijos agresiją.

„COVID-19 pandemija parodė, kad sveikatos apsaugos sistema reikalauja pertvarkų ir inovatyvaus bei holistinio požiūrio. Esu dėkingas Europos Komisijai ir komisarei už pagalbą reformuojant sveikatos apsaugos sistemą bei pasidalinant kitų Europos šalių gerąją patirtimi. Šiandien darkart gavau patvirtinimą, kad mūsų pasirinktas kelias šalinti medicinos sistemos netolygumus, didinti bendruomenės sveikatos ir psichikos paslaugų prieinamumą, yra teisingas ir rezultatyvus. Taip pat buvo pristatyta ir teigiamai įvertinta pradėta savalaikė vakcinacija nuo COVID-19. Vakcinų tiekimo apimtys leidžia pasiruošti bet kokiems scenarijams“, – sakė sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

„Turime pasiruošti nelengvai žiemai. Nors atrodo, kad dabartinės COVID-19 bangos pikas praėjo, visi turime pasiruošti artimiausiems mėnesiams. Labai svarbu tęsti vakcinaciją ateinančiais mėnesiais, todėl džiaugiuosi, kad Lietuva pradėjo sustiprinančio skiepijimo neseniai patvirtintomis adaptuotomis vakcinomis kampaniją. Žiema taip pat bus sudėtinga atsižvelgiant į tebesitęsiantį Rusijos karą prieš Ukrainą. Mes ir toliau teiksime paramą ir rūpinsimės Ukrainos pacientais Europos ligoninėse. Nuoširdžiai dėkoju Lietuvai už jos svarbų indėlį šioje srityje“, – per susitikimą, vykusį Sveikatos apsaugos ministerijoje, kalbėjo S. Kyriakides.

Eurokomisarė S. Kyriakides penktadienį taip pat lankysis Santaros klinikose, kur susipažins su Lietuvoje įgyvendinamomis vėžio prevencijos ir gydymo programomis.

Per savo kadenciją Europos Komisijos nariai įsipareigoja bent kartą aplankyti visas Europos Sąjungos valstybes nares.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-23 13:21