Lėlių paroda Likėnų reabilitacijos ligoninėje

2022 05 11

Gegužės 10 d. Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetėje "Vilties angelas" vyko Rimos Jakutienės lėlių parodos atidarymas. Parodos autorė yra ilgametė Likėnų reabilitacijos ligoninės pacientė – gydosi nuo 2013 metų. Kuomet neteko galimybės dirbti, ji nuolat kentė skausmą ir tuomet pradėjo ieškoti veiklos, kuri ramintų, padėtų užsimiršti, mintis nukreiptų kita linkme.

Autorė lėlių kūryba susidomėjo nuo 2015 metų, o pirmoji jos talentą, gebėjimą kurti įžvelgė dailės mokytoja, kuri ir paskatino tęsti šią veiklą bei rengti parodas. Rimos Jakutienės lėlės jau apkeliavo nemažai parodų, kurios vyko Biržų kultūros namuose, Biržų „Sėlos“ muziejuje, Biržų miesto savivaldybėje, Rokiškio krašto muziejuje. Tautodailininkų komisijos nariai keletą jos sukurtų lėlių atrinko pastoviai parodai  Panevėžio respublikinėje tautodailininkų galerijoje.

Šiuo metu gausus būrys kūrėjos lėlių įsikūrė Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetėje. Parodos atidarymo metu autorė pristatė savo lėles, jų personažus, vaidmenis, charakterius. Kiekviena lėlė sukurta iš gyvenimo patirčių, sapnų, pergyvenimų. Į parodos atidarymą susirinko darbuotojai ir pacientai, smalsiai apžiūrėjo darbus, domėjosi, kaip kuriamos lėlės. Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė nuoširdžiai dėkojo lėlių autorei Rimai Jakutienei už galimybę   surengti jos kūrinių parodą, kuri iki liepos 31 d. džiugins ligoninės pacientus ir jų artimuosius, už jos įspūdingą kūrybą ir, atsidėkodama autorei, įteikė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Padėkos raštą.

Rima Jakutienė dėkojo visiems, kurie ją palaiko, domisi jos kūriniais ir skatina kurti toliau. Kūryba jai – galimybė tobulėti, giedresnėmis akimis žvelgti į gyvenimą ir atrasti jame ne tik juodą ir baltą spalvas, bet ir pajusti visą įvairiaspalvę gyvenimo džiaugsmų ir nuotaikų paletę. Nuostabaus grožio lėlių autorė nuoširdžiai dėkojo Likėnų reabilitacijos ligoninės kolektyvui už jai teikiamas sveikatinimo procedūras ir malonų bendravimą.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-10-21 13:32