Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokinių edukacinė viešnagė Respublikinėje Panevėžio ligoninėje

2024 01 10

Tęsiant  jaunimo edukaciją ir šiais metais, Respublikinėje Panevėžio  ligoninėje lankosi Panevėžio miesto ir rajono mokyklų moksleiviai, siekdami susipažinti su medikų ir kitų čia esančių darbuotojų specialybėmis. Šiandien ligoninėje lankėsi Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos  dešimtokai ir mokytojos.  Svečiai turėjo unikalią galimybę iš arčiau pažvelgti į medikų darbo realybę ir sužinoti daugiau apie šią profesiją. Jie turėjo galimybę pamatyti kaip veikia skirtingi ligoninės skyriai su kokiais iššūkiais kasdien susiduria medikai

Vizitas prasidėjo ligoninės posėdžių salėje. Ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas  moksleivius supažindino su ligonine ir jos šimtamete  istorija,  pirmaisiais ligoninės vadovais, dirbusiais medikais, papasakojo apie gydytojo darbo specifiką, ilgas sveikatos mokslų studijas  bei nuolatinį šios profesijos atstovų tobulėjimą. Moksleiviai išgirdo įdomią Likėnų kurorto įkūrimo istoriją bei  gydomojo purvo ir mineralinio vandens gydomąsias savybes.

„Džiugu, kad šiandien lankotės mūsų įstaigoje, kuri yra didžiausia Panevėžio ir Utenos apskrityse, praėjusiais  metais atšventusi savo 100 metų jubiliejų. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirba virš 2000 darbuotojų. Pastaruoju metu Panevėžio ligoninė daugeliui medicinos įstaigų yra pavyzdys kaip reikia dirbti ir teikti kokybiškas medicinos paslaugas.  2022 m. Respublikinė Panevėžio ligoninė Lietuvos gydymo įstaigų reitingų lentelėje užėmė antrąją vietą. Šiais metais taip pat laukiame praėjusių metų rodiklių įvertinimų ir tikimės neužleisti stipriausiųjų pozicijų. Mūsų gydymo įstaigoje - daug šiuolaikiškos, modernios medicininės įrangos. Respublikinės Panevėžio ligoninė nuolat investuoja į naujos, modernios medicinos įrangos įsigijimą, tuo siekdama teikti tik aukščiausios kokybės, saugias ir savalaikes asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurios pacientams užtikrintų maksimalų efektyvumą ir išgydomumą, o gydytojams – geras darbo sąlygas ir kuo platesnes galimybes padėti susirgusiems. Noriu palinkėti jums tapti gydytojais, bet tam reikia daug ir ilgai mokytis, o paskui sugrįžkite dirbti į Respublikinę Panevėžio ligoninę“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas A. Skorupskas.

Direktorius moksleiviams papasakojo apie savanorišką veiklą ligoninėje, kuri gali būti vienas iš geriausių būdų pasiruošti karjeros sveikatos priežiūros srityje, be to, tai gali padėti įgyti pranašumą prieš kitus kandidatus, kai stoja mokytis. Lietuvoje už savanorišką veiklą medicinos įstaigose, stojant į aukštąją mokyklą, pridedama iki 1 balo.

Vaikų psichologė Renata Vasiliauskienė pokalbį su moksleiviais pradėjo nuo šių dienų aktualijų ir  internete kylančių grėsmių.

„Internetas tapo neatskiriama gyvenimo dalimi, vis daugiau laiko ir suaugę, ir vaikai praleidžia veiklas internete, kuris suteikia labai daug galimybių, bet  ir grėsmių: seksualinio pobūdžio viliojimų, duomenų išviliojimo ir neteisėtų jų naudojimo. Nors čia galima rasti daug svarbios ir naudingos informacijos, tačiau taip pat gali tykoti pavojai, pavyzdžiui, melagingos naujienos, kenkėjiškos programos, internetinės patyčios. Todėl svarbu, kad jūs patys gebėtumėt atpažinti įvairius pavojus ir mokėtumėt jų išvengti.“, - sakė vaikų psichologė R. Vasiliauskienė.

Po pokalbių su ligoninės Direktoriumi ir Vaikų Psichologe vaikai skubėjo vaišintis mineraliniu vandeniu „Likėnai“, kurio iki šiol niekada nebuvo ragavę.

Atsigėrę mineralinio vandens svečiai tęsė ekskursiją po ligoninę kartu su vaikų psichologe R. Vasiliauskiene, kuri ligoninės požeminiais tuneliais nuvedė iki Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus. Vyresnioji slaugytoja Daiva Velbauskienė mokiniams papasakojo apie intensyvų skyriaus darbą, atvežamus ligonius ir jiems atliekamus tyrimus. Moksleiviai turėjo galimybę iš arti pamatyti kompiuterinį tomografą, kurio pagalba vertinama krūtinės, pilvo, dubens ir vidaus organų būklė. Pasižiūrėję kaip veikia kompiuterinis tomografas visi skubėjo pamatyti Priėmimo skyriaus apžiūros patalpas bei jose įrengtą modernią medicininę įrangą.

Baigiantis susitikimui mokiniai ir mokytojos dėkojo už įdomius pasakojimus, vertingus patarimus ir ekskursiją po atsinaujinusią Respublikinę Panevėžio ligoninę.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-01-10 17:58