ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS, KURIS LEIS EFEKTYVIAU PASIRŪPINTI COVID – 19 SERGANČIAIS PACIENTAIS

2020 11 24

Lapkričio 24 d. prie Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikos vyko neeilinio ir nestandartinio projekto įgyvendinimas – lietuviško kapitalo įmonės pajėgomis buvo sumontuota mobili medicininio deguonies talpa. Paprastai tokių projektų įgyvendinimas užtrunka kelis mėnesius, tačiau šiuo atveju rangovai, kartu su ligoninės administracija, dėjo visas įmanomas pastangas, kad šie darbai būtų atlikti per maksimaliai trumpą laiką. Šio projekto skubaus įgyvendinimo reikalavo situacija, kuomet medicininio deguonies poreikis Infekcinių ligų klinikoje išaugo 10 kartų ir toliau naudotis balionuose transportuojamo deguonies kiekiais tapo neefektyvu – šis būdas labai išaugino laiko ir finansinius kaštus. Nauja mobili įranga leis ligoninei sutaupyti ir sudarys sąlygas nenutrūkstamai disponuoti pacientų gydymui būtino deguonies atsargomis. Ši medicininio deguonies talpa turi įrengtą telemetrijos įrangą, kuri leidžia nuotoliniu būdu stebėti deguonies likutį ir, esant poreikiui, jį papildyti.

„Koronavirusine infekcija sergančių žmonių skaičius pastaruoju metu yra ženkliai padidėjęs. Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija, įvertinusi išaugusį poreikį ir siekdama užtikrinti teikiamas medicinines paslaugas, nusprendė, kad būtina šalia Infekcinių ligų klinikos, kuri šiuo metu tapo COVID – 19 liga sergančių pacientų ligonine, sumontuoti naują medicininio deguonies talpą. Šio projekto tikslas – užtikrinti išaugusį medicininio deguonies poreikį pacientams, kuriems jis yra naudojamas deguonies terapijos procedūroms atlikti. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra gydomi sunkiausi šia infekcine liga sergantys pacientai iš Panevėžio ir Utenos apskričių. Kasdien deguonies terapija yra taikome 30 – 50 pacientų, o vienam pacientui per 1 minutę reikia iki 10 litrų deguonies. Taigi, skaičiai yra įspūdingi, kiekiai – didžiuliai, tačiau mes privalome užtikrinti sklandžią šio gydomojo proceso eigą.

Džiaugiamės, kad šis projektas buvo realizuotas per rekordiškai trumpą laiką, o jo įgyvendinimu rūpinosi viena iš Lietuvos įmonių. Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvo ir visų Šiaurės Lietuvos gyventojų vardu dėkoju rangovams už operatyvų ir kokybiškai atliktą darbą. Dėkoju Panevėžio miesto savivaldybei už savalaikę organizacinę pagalbą, dėkoju UAB „Eismo valdymo sistemos“ direktoriui Tomui Smulkai už pagalbą, organizuojant laikiną eismo uždarymą gatvėje, kurioje vyko rangos darbai“, - nauju, sėkmingai realizuotu, projektu džiaugėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 14:48