Ignoruojant šią kraujagyslių ligą, gresia netekti kojų: gydytojas nurodė pirmuosius simptomus

2022 06 27

Pagrindine vyrų mirtingumo priežastimi Lietuvoje vis dar išlieka kardiovaskulinės ligos, kurioms priklauso ir periferinių arterijų liga. Respublikinės Panevėžio ligoninės gyd. intervencinis radiologas Mantas Buitkus pranešime žiniasklaidai teigia, jog mūsų vyrai yra kantrūs ir neretai nekreipia dėmesio į pradinius periferinių arterijų ligos simptomus. Ligai ženkliai progresavus, dažnai endovaskulinis gydymas tampa nebeįmanomas ir, geriausiu atveju, lieka tik chirurginis gydymas. Patobulėjus medicinai, atsiradus naujoms gydomosioms priemonėms, pacientams gali būti taikomas minimaliai invazyvus, endovaskulinis gydymas net ir sudėtingais atvejais, nors anksčiau juos būtų įmanoma gydyti tik atviros chirurgijos metodu.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/sveikata/iveik-liga/ignoruojant-sia-kraujagysliu-liga-gresia-netekti-koju-gydytojas-nurode-pirmuosius-simptomus.d?id=90498025

Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-27 08:40