GRUODŽIO 3 – OJI – TARPTAUTINĖ NEĮGALIŲJŲ ŽMONIŲ DIENA

2019 12 03

1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje.

1992 m. Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3 – ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu rekomendavo organizuoti renginius, skirtus atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Tai diena, kai visuomenė turi būti plačiai supažindinama su neįgaliųjų žmonių problemomis, primenama apie žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių visuotinumą, nedalomumą, tarpusavio priklausomumą ir ryšį bei būtinybę neįgaliesiems užtikrinti galimybę visapusiškai naudotis šiomis teisėmis ir laisvėmis be diskriminacijos, apie ką plačiai komentuoja ir JT Neįgaliųjų teisių konvencija.

Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos proga VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenės vardu nuoširdžiai sveikinu visus neįgaliuosius, jų artimuosius, globėjus, visus, kurie savo pastangomis, šiltu žodžiu ar šypsena padeda žmonėms su negalia integruotis į visuomenę, jaustis reikalingiems ir būti savarankiškiems.

Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                          Arvydas Skorupskas

Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-14 14:55