GIMDYVĖS ARTIMOJO DALYVAVIMO GIMDYME VŠĮ RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE KARANTINO PASKELBIMO LIETUVOS RESPUBLIKOJE METU TVARKOS APRAŠAS

2020 06 08

1. Gimdyme gali dalyvauti tik vienas gimdyvei artimas asmuo.
  2. Gimdyvės artimajam, pageidaujančiam dalyvauti gimdyme Akušerijos skyriaus slaugytoja paima viruso Sars-CoV-2 tyrimą, kuris atliekamas PGR metodu, dėl COVID-19 ligos.
  3. Artimajam, kuriam pasireiškę ūmios kvėpavimo takų infekcijos, ūmios žarnyno infekcijos ir kitų užkrečiamų ligų požymiai (pvz.: karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, vėmimas, viduriavimas ir pan.) ir (ar) kuriems taikomas saviizoliacijos režimas dalyvauti gimdyme neleidžiama.
  4. Nustačius artimajam COVID-19 infekciją, dalyvauti gimdyme neleidžiama. Artimajam įvertinus sveikatos būklę sprendžiama dėl stacionarizavimo į Infekcinių ligų kliniką ar nukreipti saviizoliacijai.
  5. Pacientei ir artimajam asmeniui pamatuojama kūno temperatūra, apklausiama užpildant klausimyną dėl COVID-19 ligos požymių, stacionarizuojami į karantino palatą. Jei pacientės artimajam nustatoma temperatūra ≥37°C – gimdyme dalyvauti neleidžiama.
  6. Artimajam suteikiamos trečio lygio asmens apsaugos priemonės (respiratorius FFP2 ar medicininė kaukė, neperšlampamas chalatas, akių apsauga, pirštinės).
  7. Artimas asmuo gimdyme gali dalyvauti tik gimdant natūraliais takais.
  8. Pacientės artimas asmuo privalo vykdyti medicinos personalo nurodymus.
  9. Viso gimdyvės stacionare buvimo metu iš skyriaus patalpų artimasis išeiti negali.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 09:10