DOSNUMAS – DVASIOS SAVYBĖ, ESANTI TIESIOG DABAR

2020 01 08

Dalai Lama yra pasakęs: „Jei nori, kad kiti jaustųsi laimingi, praktikuok atjautą. Jei nori pats būti laimingas, taip pat praktikuok atjautą“.

Tas pats tiktų ir kalbant apie dosnumą. Dosnumas, gerumas, pastangos būti jautriam ir suprantančiam, noras dalintis, padėti kitiems dažnai suvokiamas kaip nesavanaudiškumas. Minėtų savybių praktikavimas yra psichinės sveikatos principas, kuris gali būti raktas į laimingą ir sveiką gyvenimą.

Dosnumas, atjauta labai gerina socialinius ryšius ir santykius. Būdami dosnūs ir geraširdžiai mes kitus visada matome kur kas pozityviau, o tai labai sustiprina bendrystės ir tarpusavio ryšio jausmą. Dosnumas leidžia ir mums patiems pasijusti geriau – tai natūrali priemonė pasitikėjimui savimi stiprinti, būti labiau orientuotiems į aplinkinius, į pasaulį, nei į save.

2019 m. pabaigoje VšĮ Respublikinę Panevėžio ligoninę pasiekė džiugi žinia – Panevėžio statybos tresto Valdybos nariai, palaikydami iniciatyvą „Padovanok Kalėdas“,  priėmė sprendimą mūsų ligoninės Vaikų reanimacijos skyriui padovanoti du didžiulius televizorius, kad mažiesiems pacientams nebūtų taip liūdna gydytis jų ligos metu. Televizoriai buvo nedelsiant pakabinti reanimacijos patalpose ir vaikai labai džiaugėsi šia naujove. „Puiku, toks įspūdis, kad jiems jau daug mažiau skauda, daug lengviau sveikti“, - kalbėjo dėkingumu dosniems geradariams spinduliuojanti gydytoja G. Šipelienė.

2020 m. pradžioje ligoninės Vaikų ligų ir Vaikų traumatologijos – ortopedijos ir chirurgijos skyriuose besigydantys vaikai sulaukė dar vienos dosnumo, geraširdiškumo ir atjautos apraiškos – du planšetinius kompiuterius jiems padovanojo Panevėžio Šiuolaikinių šokių studijos „Šokių oazė“ kolektyvas (vadovės Indrė Šukė ir Greta Žilienė). „Kasmet studijoje rengiame didelį kalėdinį renginį, kurio metu visi šokėjai (jų studijoje yra apie 200 vaikų ir suaugusiųjų), gaudavo po dovanėlę. Šį kartą pagalvojome, kad atsisakysime savo dovanų ir už tuos pinigus ką nors nupirksime sergantiems vaikams. Visi tėveliai buvo „už“, labai greitai susiorganizavome, paaiškinome savo sumanymą vaikams. Manau, kad tai taps mūsų studijos gražia tradicija ir galėsime dar ne kartą padėti vaikams“, - apie sprendimą padėti Vaikų skyriuose besigydantiems pacientams pasakojo studijos vadovė Indrė Šukė.

Dosnumas yra tai, kas toliau skatina atjausti, suprasti, padėti kitiems. Kiekvieną dieną gyvenimas mums suteikia daugybę progų būti dosniems. Kai tai tampa gyvenimo būdu, mes galime sau ir kitiems sukurti gerumo pasaulį.

Mieli Panevėžio statybos tresto darbuotojai, Šiuolaikinių šokių studijos „Šokių oazė“ nariai, vadovai, tėveliai, VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administracijos, mažųjų pacientų ir jų tėvelių, visos ligoninės bendruomenės vardu noriu tarti Jums nuoširdžiausią AČIŪ už dosnią Jūsų širdį, už Jūsų atjautą ir nesavanaudišką gerumą, kurį Jūs parodėte mūsų gydymo įstaigos atžvilgiu. Būkime ir toliau kartu ir kurkime, nepaliaujamai kurkime vieni kitiems tą nuostabų ir prasmingą gerumo pasaulį!

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-20 16:43