Dailės terapijos užsiėmimas Likėnų reabilitacijos ligoninės pacientams

2020 06 10

„Tapyba – tai poezija, kuri matoma, o poezija – tai tapyba, kuri girdima“.

(Leonardo da Vinci)

Rimstant koronavirusinei COVID – 19 infekcijai ir palaipsniui švelnėjant karantininio laikotarpio reikalavimams, Likėnų reabilitacijos ligoninėje tęsiama programa „Menas gydo“, skirta šioje reabilitacijos įstaigoje besigydantiems pacientams.

2020 m. birželio 10 d. ligoninės mineralinio vandens biuvetėje vyko piešimo terapijos užsiėmimas tema: „Piešiu savo svajonę“. Baltame popieriaus lape, naudodami jiems patinkančias spalvas, pacientai reiškė savo mintis, jausmus, potyrius – piešė savo svajonę. O tos svajonės jų piešiniuose – ryškios, savitos, nepakartojamos. Buvo matyt, kaip už lango  purškė lengvas lietutis, tvenkinyje turškėsi antys su savo jaunikliais, parko medžiai lėtai lingavo, taikydami į vėjo taktą... Terapijos dalyvius žavėjo matomi Likėnų parko vaizdai, juos supančio gamtos grožio įaudrinta vaizduotė įkvėpė kūrybai.  Žinoma, būnat biuvetėje, neįmanoma pajausti ir išgirsti viso Likėnų parko žavesio. Tad sekantį kartą, kai dailės terapijos užsiėmimas bus lauke, jo dalyvių sielas pamalonins ir varlės  savo įspūdingu kurkimu, ir parke gyvenantys paukšteliai savo giesmėmis.

Dailės terapija – viena iš meno terapijos sričių. Ji nėra skirta žmonėms, norintiems išmokti piešti. Pagrindinė ir svarbiausia šios terapijos ypatybė - pats kūrybinis procesas, kurio metu atsipalaiduojama, ugdomi meniniai gebėjimai, žmogui pasireiškia gydomasis šios terapijos poveikis. Ši terapija pagyvina tarpusavio bendravimą, praturtina jutiminę patirtį, padeda išreikšti save per spalvų gamą, lavina motorinius įgūdžius, erdvės suvokimą, pažintinius gebėjimus. Tokia kūrybinė veikla pažadina gyvybinę energiją, suteikia daug teigiamų emocijų, skatina pasitikėti savimi ir norą kurti, kurti, kurti...

Likėnų reabilitacijos ligoninės informacija
Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 09:11