Dailės kūrybinės dirbtuvės „Netikėti atradimai “ Likėnuose

2019 11 19

Galime pasidžiaugti, kad Likėnų reabilitacijos ligoninėje vyko pirmieji dailės užsiėmimai. Mokslo įrodyta, kad meno terapija mažina įtampą, buvimo ligoninėje trukmę, padeda kontroliuoti skausmą, pagerina nuotaiką, gerina tarpusavio bendravimą ir stiprina viltį sveikti. Užsiėmimuose galima geriau pažinti bei suprasti save – savo mintis, jausmus bei elgesį, kurie svarbūs ir gali padėti ramiau jaustis. Čia visai nebūtina mokėti piešti, tai tarsi savotiškas žaidimas, pasitelkiant vaizduotę ir technines priemones. „Dailės terapija suteikia galimybę kalbėti rankomis, klausyti akimis, liesti širdimi “.                      ( H.B.Landgarten.)

Kūrybinių dirbtuvių užsiėmimus ligoninės pacientams vedė mokytoja – ekspertė Daiva Zalogienė. Mokytoja, daugelio projektų Biržų mieste autorė, vienas iš projektų „Saulėtu taku “, išpiešti gėlėmis Biržų pilies laiptai, Biržų ŠPT vykdomas projektas „Kūrybinės patirtys“ ir k.t. Likėnų reabilitacijos ligoninėje vyko kūrybinės dailės dirbtuvės – „Netikėti atradimai“. Mokytoja supažindino visus dalyvius, kaip maišyti, derinti spalvas, kaip išgauti norimą rezultatą, kalbėjo apie vaizduotės išlaisvinimą, įvairias dailės technikas ir rūšis. Labiausiai visi pacientai laukė praktinių užsiėmimų, buvo paskelbta tema – žiedas. Iš pradžių nedrąsiai ligoniai ėmė teptukus, maišė dažus, kiti kalbėjo, kad nieko jiems nesigaus, nes paskutinį kartą piešimo mokėsi mokyklos suole, bet mokytojai padrąsinus, ant baltų piešimo lapų pradėjo ryškėti žiedai: rožės, lelijos, astrai, net pražydo paparčio žiedas. Pacientai išsidrąsinę piešė savo kaimo vaizdus, filmų herojus,viena pacientė net meistriškai nupiešė savo draugės, sėdinčios priešais portretą. Kūrybinių dirbtuvių užsiėmimai baigėsi visų darbų aptarimu ir dideliu kūrybiniu džiaugsmu. Pacientų darbai papuoš ligoninės aplinką. Dėkojame mokytojai – ekspertei Daivai Zalogienei, kad  prisideda prie mūsų ligoninės projekto „Menas Gydo“, kad padeda, motyvuoja, skatina ir dalinasi savo talentu.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-14 14:48