BALANDŽIO 7 – OJI – PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA IR PASAULINĖS SVEIKATOS ORGANIZACIJOS PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ ORGANIZACIJOS GIMTADIENIS

2021 04 07

Pasaulinė sveikatos diena – tai diena, kuomet didžiausias dėmesys yra skiriamas skleisti informaciją apie pasaulinį sveikatos suvokimą, atkreipti dėmesį į opiausias sveikatos apsaugos problemas atskiruose regionuose ir visame pasaulyje. Pagrindinė pasaulinės sveikatos dienos organizatorė yra Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO). Ši organizacija yra Jungtinių Tautų (JT) organizacijos dalis, kuriai yra pavesta prižiūrėti žmonių sveikatą visame pasaulyje.

Pirmoji Pasaulinė sveikatos diena vyko 1948 metais. Iš pradžių ši šventė buvo skirta PSO įkūrimui paminėti. Šios šventės metu daugiausia dėmesio yra skiriama pasaulio sveikatos gerinimo klausimams. Šiais metais Pasaulinė sveikatos diena yra švenčiama šiandien, balandžio 7 dieną ir, kartu, tai yra 73 – čiasis PSO gimtadienis.

Kiekvienais metais PSO atkreipia visuomenės dėmesį į konkrečią sveikatos problemą, rūpimą viso pasaulio žmonėms. Šių metų tema – „Sąžiningesnio, sveikesnio pasaulio kūrimas“ – raginimas viso pasaulio šalių Vyriausybėms kuo daugiau investuoti į visuotinę sveikatos priežiūrą, kaip tinkamiausią investiciją į žmogiškąjį kapitalą. Idėja paskelbti visuotinę sveikatos apsaugą svarbiausiu prioritetu – tai paskatinimas visų šalių Vyriausybėms padaryti kokybiškas ir visiems žmonėms prieinamas sveikatos priežiūros paslaugas. Šiuos tikslus vyriausybės gali pasiekti efektyviai spręsdamos šiuolaikinių ligoninių statybos bei naujos medicinos įrangos įsigijimo klausimus.

Pasaulinės sveikatos dienos minėjimas – labai svarbus ir reikšmingas įvykis visiems. Pirmiausia – šis renginys suteikia pasauliui galimybę persvarstyti ir didinti visuotinį informuotumą apie konkrečią sveikatos problemą. Antra – tai puiki galimybė siekti visų tautų paramos, sprendžiant pasaulines sveikatos problemas. Trečia – Pasaulinė sveikatos diena suteikia galimybę PSO stebėti pažangą, susijusią su žmonių sveikatos klausimų sprendimu.

Būkite sveiki!

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 11:47