ARCHYVINIŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA „PANEVĖŽIO KRAŠTO MEDICINAI 180 METŲ“ ATIDARYTA PC RYO

2020 10 01

2020 m. spalio 1 d. prekybos centre RYO įvyko archyvinių fotografijų parodos „Panevėžio krašto medicinai 180 metų“ atidarymas, kuriame dalyvavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, PC RYO vadovė Vilma Paškevičienė, centro rinkodaros vadovė Džiuginta Tamošiūnienė, prekybos centro darbuotojai, centro lankytojai, žiniasklaidos atstovai.

„Praeitis – labai svarbi ateičiai ir yra tarsi atspirties taškas mūsų ateities veiksmams. Ji glaudžiai susijusi su tuo, ko siekiame ir ką vertiname šiandien. Buvę įvykiai, atspindėti šiose fotonuotraukose, parodo mums ne tik istorinius faktus, bet ir tautos bei žmogaus likimą. Šioje parodoje, skirtoje Panevėžio krašto medicinos 180 – ties metų sukakčiai paminėti, eksponuojamos nuotraukos gaivina mūsų pasididžiavimą Panevėžio krašto medicina, supažindina su krašto medicinos istorija, žmonių gyvenimo kasdienybe ir kultūra. Paroda skiriama Panevėžio krašto žmonėms ir svečiams, jos tikslas – kuo plačiau supažindinti visuomenę su Panevėžio krašto medicinos raidos momentais, prisiminti ir pagerbti tuos žmones, kurie paskyrė savo gyvenimus, savo žinias ir siekius tam, kad gydytų kitus ir visais tuo metu įmanomais būdais ir priemonėmis kovotų dėl žmonių sveikatos ir gyvybių,“ – parodos atidarymo metu kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas.

PC RYO vadovė V. Paškevičienė pasidžiaugė užsimezgusia draugyste su Respublikine Panevėžio ligonine, puikiai įvertino eksponuojamų fotografijų meninį ir estetinį lygį, išreiškė viltį, kad ir ateityje ligoninė ir prekybos centras dalyvaus bendruose projektuose, siekiant švietėjiškų, edukacinių tikslų ir efektyvaus visuomenės informavimo svarbiais asmens sveikatos apsaugą liečiančiais klausimais.

Fotografijų parodoje „Panevėžio krašto medicinai 180 metų“ eksponuojamos nežinomų ir žinomų fotografų – J. Žitkaus, A. Patamsio, A. Milašausko, J. Pauros, P. Šinskio 1919 – 1990 m. darytos nuotraukos.

Respublikinės Panevėžio ligoninės ateities planuose – šio svarbaus ir reikalingo projekto plėtojimas, siekiant kuo išsamiau supažindinti visuomenę su turtingą praeitį ir gražią ateities perspektyvą turinčia, svarbią vietą šalies gyvenime užimančia ir daug iškilių asmenybių išugdžiusia Panevėžio krašto medicina.

Fotografijų paroda „Panevėžio krašto medicinai 180 metų“ veiks nuo spalio 1 d. iki lapkričio mėn. 20 d. Maloniai kviečiame panevėžiečius ir miesto svečius apsilankyti archyvinių fotografijų parodoje RYO prekybos centre!

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 13:53