Aptartos bendradarbiavimo su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi galimybės

2024 02 13

Šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas susitiko su Lietuvos  Raudonojo Kryžiaus Panevėžio regiono vadovu Linu Kakarieka ir savanorių koordinatore Ingrida Toleikiene.

Susitikimo metu atvykę svečiai pristatė Raudonojo Kryžiaus vykdomas veiklas bei savanorystės ligoninėje galimybes. Ligoninės vadovas A. Skorupskas pritarė, kad sveikatos priežiūros įstaigose savanoriai gali atlikti svarbų vaidmenį, nes pagyvenusiems žmonėms svarbu turėti galimybę bendrauti. Senyvo amžiaus žmonės dažnai patiria vienatvę, ypač jei jų artimieji mirę ar gyvena užsienyje, todėl buvo aptartos tolimesnio su Raudonuoju Kryžiumi bendradarbiavimo ir bendrų tikslų įgyvendinimo galimybės.

Direktorius svečius pakvietė aplankyti neseniai atidarytą Geriatrijos skyrių, kur gydomi ligoniai vyresni nei 60 metų, kurie greta normalaus senėjimo procesų, serga keletu ligų, mažinančių jų biologines funkcijas. Ligoniais rūpinasi šauni jaunų medikų komanda, kuriai vadovauja gydytojas geriatras Arnas Paškevičius.

„Mūsų skyriuje gydomi senyvo amžiaus žmonės ir yra pacientų, kurių artimieji mirę ar gyvena užsienyje, todėl jų niekas nelanko. Savanorių pagalba tikrai svarbi ir reikalinga, nes pagyvenę žmonės nori bendrauti, todėl, ne tik  iš personalo, bet ir  savanorių jie galėtų gauti šilumą, dėmesį ir bendravimą“, - sakė skyriaus vedėjas A. Paškevičius.

Apžiūrėję moderniai įrengtą skyrių svečiai liko sužavėti  interjeru, šviesiomis patalpomis ir šiuolaikiškai įrengtomis palatomis.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-02-13 16:42