Naujienos

Vyskupo pašventinta koplyčia ir Likėnų reabilitacijos ligoninė

2023 03 16

Šiandien Respublikinės Panevėžio ligoninės filiale Likėnų reabilitacijos ligoninėje - neeilinė diena. Į atnaujintą ir renovuotą ligoninę atvyko visas būrys garbingų svečių: Panevėžio vyskupijos vyskupas Linas Vodopjanovas, jį lydintys kunigai, Panevėžio ligoninės kapelionas Pavel Andžejevski, Biržų meras Vytas Jareckas, mero patarėja Joana Kvedaravičienė, Pabiržės klebonas Kostas Balsys ir kt. Visus atvykusius pasitiko Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas ir pakvietė į renovuotą ir atnaujintą koplyčią.

Per kelerius metus, ne tik koplyčioje, bet ligoninėje buvo atlikta daug darbų: renovuotas pastatas, atnaujintos patalpos, naujai įrengtos gydomojo purvo gydyklos, įrengta kineziterapijos salė, todėl šiandien už ligoninės renovaciją ir koplyčios atsinaujinimą buvo aukojamos Šv. Mišios, kurias aukojo Panevėžio vyskupijos vyskupas L. Vodopjanovas, ligoninės kapelionas P. Andžejevski, Pabiržės klebonas K. Balsys ir Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas J. Morkvėnas. Koplyčios šventinimo ceremonijoje dalyvavo ne tik atvykę svečiai, bet ir ligoninėje besigydantys pacientai. Po Šv. Mišių, vyskupas L. Vodopjanovas padėkojo direktoriui A. Skorupskui už atnaujintą koplyčią, į kurią susirenka tikintieji gydyti savo sielų.

„Nuostabu kai dideli darbai daromi tyliai ir iš visos širdies. Džiugu, kad šitas visų pamirštas kraštas pamažu virsta rojaus kampeliu, į kurį iš visos šalies važiuoja ne tik pacientai, bet ir visi kiti norintys pailsėti. Noriu palinkėti direktoriui A. Skorupskui sveikatos ir stiprybės tęsiant darbus, kurių čia reikės dar daug atlikti ir padėkoti Likėnų reabilitacijos ligoninės darbuotojams už jų kasdieninį darbą ir  rūpinimąsi pacientais“, - kalbėjo vyskupas L. Vodopjanovas.

Po pamaldų ir koplyčios pašventinimo visi susirinko į ligoninę. Svečiai apžiūrėjo atnaujintus skyrius ir patalpas, kurios įrengtos atsižvelgiant į pacientų ir personalo poreikius bei pritaikytos neįgaliesiems. Vyskupas L. Vodopjanovas pašventino šviesias ir jaukias ligoninės patalpas. Biržų meras V. Jareckas negalėjo atsistebėti, kad ligoninės statybos ir renovacijos darbai padaryti per tokį trumpą laiką.

„Noriu padėkoti Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriui A. Skorupskui už  bendradarbiavimą, už nuoširdų darbą, aktyvumą, idėjų palaikymą ir svarbiausia jų įgyvendinimą. Likėnų reabilitacijos ligoninė pasikeitusi neatpažįstamai, sutvarkyti gydymo korpusai, atnaujinta koplyčia, tvarkomas parkas,  kiekvieną dieną daugėja pacientų, norinčių atvykti reabilitacijai“, - kalbėjo Biržų meras V. Jareckas.

„Pagelbėti žmonėms yra bendras visų mūsų tikslas – tiek dvasininkų, tiek medikų, tiek valdžios atstovų. Mes esame labai dėkingi, kad visi prisidedate prie mūsų misijos. Dar daug liko darbų, kuriuos reikia įgyvendinti, bet mes dirbame ir stengiamės, kad ši Likėnų reabilitacijos ligoninė ir ją supanti gamta taptų reabilitacijos ir poilsio traukos centru“, - kalbėjo ligoninės direktorius A. Skorupskas.

Atsisveikinant Biržų meras V. Jareckas Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovui įteikė ypatingą dovaną - Lietuvos vėliavą, kuri po visų baigtų renovacijos ir statybos darbų bus iškelta Likėnų reabilitacijos ligoninės kieme.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-16 20:20