Naujienos

Vaikų ligų skyriuje besigydantiems mažiesiems pacientams – šypsenų lietus

2023 09 13

Šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, Vaikų ligų skyriuje lankėsi socialinio – kultūrinio projekto „Šypsenų lietus“ dalyviai. „Šypsenų lietus“ – tai VšĮ „Viena šeima“ inicijuojamas projektas, skirtas sergantiems Lietuvos vaikams bei jų artimiesiems, kuriems šiandien ligoninė – laikini namai. Projekto organizatoriai VšĮ „Viena šeima“ tvirtai tiki ir savo tikėjimą skleidžia pasauliui, jog su šypsena sveikti lengviau. Dėl šios priežasties, įstaigos vadovė Rasa Maiboroda atiduoda visą savo širdį ir stengiasi suteikti sergantiems vaikams kuo daugiau teigiamų emocijų, juoko bei šypsenų, kurios praskaidrina vaikų kasdienybę ligoninėje ir padeda užsimiršti...

Deja, dažniausiai liga užklumpa netikėtai ir staiga patekęs į ligoninę, vaikas patiria įtampą ar net stresą, nes ilgalaikis būvimas uždaroje patalpoje suvaržo vaiką, apriboja judėjimo laisvę ir pan.  O atskirtas nuo namų, artimųjų, draugų ir įprastinės veiklos, mažametis vaikas jaučiasi prislėgtas, o bloga savijauta, nemalonios ir skausmingos procedūros dažnai kelia baimę, nerimą ir didina nepasitikėjimą kitais. Todėl vaikų užimtumo organizavimas ligoninės erdvėse, padeda nukreipti jų dėmesį į teigiamus ir malonius dalykus.

„Šypsenų lietus“ organizuojančios VšĮ „Viena šeima“ vadovė Rasa Maiboroda pasakojo, kad šis projektas yra ilgalaikis ir jau tryliktus metus keliauja po Lietuvą, dovanodamas šypsenas mažiesiems ligoniukams. „Šypsenų lietus“ projektas yra paremtas meno terapijos idėja, kai susitikimų metu įvairių vaizdinių, garso ir kitų priemonių naudojimas padeda ligoninėse besigydantiems sunkiai sergantiems vaikams.

Šiandien, prieš pat pietus Vaikų ligų skyriuje vaikų teatro „Teatriukas“ mažiesiems ligoniukams dovanojo interaktyvų koncertą. Viso pasirodymo metu vaikai šypsojosi, plojo artistams ir kartu su jais diskutavo, dainavo ir net eiliavo apie sveikatą, mankštą ir vitaminų abėcėlę. Po pasirodymo vaikų laukė smagiausia dalis – kiekvienam asmeniškai buvo įteiktas meškutis, kurį šiandien jie glaus prie širdelės su dideliu džiaugsmu ir leis nors akimirkai užsimiršti, jog jiems skauda ar ilgisi namų...

Vaikų ligų skyriaus vedėja Joana Petrauskaitė džiaugiasi šios dienos renginiu mažiesiems ligoniukams ir išreiškė nuoširdžią padėką profesionalams atlikėjams – teatro „Teatriukas“ aktoriams ir projekto autorei, įteikdama jiems ligoninės padėką ir simbolinę dovanėlę. Vedėja J. Petrauskaitė, pasibaigus renginiui, skyriaus svečiams palinkėjo, kad jų graži iniciatyva niekada nesibaigtų, kad nuolat augtų, tobulėtų ir niekada nepritrūktų resursų, leidžiančių prisidėti prie mažųjų ligoniukų džiaugsmo akimirkų. Ne veltui Monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas yra teigęs kad visada „Matydamas vaikų akis ir girdėdamas jų juoką jaučiu Dievo alsavimą…“.

Būkite sveiki mažieji draugai!

Paskutinį kartą redaguota: 2023-09-13 14:09