Naujienos

Urologinės procedūros su naujos kartos lazeriu

2023 04 17

Moderni ir  atsinaujinanti  VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė suteikia platų, aukštos kokybės klinikinių, diagnostinių ir gydymo paslaugų spektrą, naudojant naujausias ir pažangiausias technologijas. Ligoninė įsigyja ir nuolatos atsinaujina turimą medicininę įrangą, kuri gerina suteikiamų paslaugų kokybę.

Ligoninės medikams naujai įsigyta šiuolaikinė ir inovatyvi medicininė įranga atveria plačias gydymo galimybes, o pacientams kuo aukštesnę diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybę. Nuo šiol Respublikinės Panevėžio ligoninės Urologijos skyriaus medikai gydys naujai įsigytu lazeriu „Litho Evo“.

„Naujos kartos  lazeris „Litho Evo“, skirtas procedūroms ir operacijoms, kurių metu skaldomi akmenys, šalinami nedideli tumorai (augliai, navikai) susidarę šlapimtakiuose, šlapimo pūslėje ar gydoma šlapimtakių striktūra - įpjaunant susiaurėjimo vietą. Didžiulis aparato pranašumas tas, kad jis leis atlikti visas akmenų šalinimo operacijas minimaliai invazyviais metodais: naudojant lanksčią uretereskopiją (akmenų pašalinimas iš inkstų ir šlapimo takų naudojant lanksčią optiką),  tiek - perkutaninę nefroskopiją (kai per 0,5 cm skylutę šone pasiekiama inksto kolektorinė sistema, kurioje surandamas ir suskaldomas akmuo). Jei anksčiau negalėdavome nedidelių akmenų pasiekti inksto ertmėse, tai dabar per natūralius šlapimo takus, lanksčios ureteroskopijos pagalba, galima patekti į inksto ertmes ir suskaldyti akmenis. Dar vienas lazerio privalumas yra tas, kad jis veikdamas su fotomechaniniu ir fototerminiu efektu - suskaldo  net ir labai kietus akmenis. Lazerio pagalba akmenys suskaldomi iki dulkių, todėl nebereikia šalinti skeveldrų. Norėčiau pažymėti, kad šiuo lazeriu skaldant akmenis, jie mažiau atšoka, todėl nusitaikymas į akmenį - užtrunka mažiau laiko, dėl ko, operacijos laikas - sutrumpėja“, - apie naujai įsigyto lazerio privalumus paaiškino Urologijos skyriaus vedėjas Andrius Preidis.

„Nuolatos siekiame geresnių sveikatos priežiūros paslaugų kokybės  pacientams, o naujai įsigyta medicininė įranga leidžia tai daryti ir tobulinti. Su šiuolaikinėmis technologijomis medicina sparčiai žengia į priekį ir leidžia taikyti inovatyvius gydymo būdus. Respublikinė Panevėžio ligoninė skiria daug dėmesio ir investicijų naujos medicininės įrangos įsigijimui, kad  pacientams būtų suteikiamas šiuolaikiškas ir modernus gydymasׅ. Dedame visas pastangas, kad žmogus užkluptas ligos, turėtų galimybę mūsų ligoninėje gauti kokybišką gydymą“, - teigė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Svarbu žinoti, kad PSD (privalomas sveikatos draudimas) draustas žmogus, turintis nusiskundimų  pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją įstaigoje, kurioje yra prisiregistravęs. Šeimos gydytojas, atsižvelgęs į paciento ligos diagnozę ir sveikatos būklę, gali paskirti tyrimus, išduoti siuntimą pas gydytoją specialistą, pasikonsultuoti ir išsiaiškinti ar žmogus tikrai serga inkstų, šlapimtakių akmenlige bei kitomis urologinėmis ligomis.  Gydytojas urologas įvertins paciento sveikatos būklę ir nustatys koks reikalingas gydymas. Urologinių procedūrų ir chirurginių operacijų išlaidas padengia Valstybinės ligonių kasos, todėl nėra jokių papildomų priemokų.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-17 16:45