Naujienos

Šviesi Respublikinės Panevėžio ligoninės ateitis

2023 05 16

Antradienį VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Arvydo Skorupsko iniciatyva vyko Spaudos pusryčiai, kurių metu ligoninės vadovas pristatė žiniasklaidos atstovams, atvykusiems į šį susitikimą, ligoninės šimtametę istoriją, jos plėtrą bei artimiausio laikotarpio planuojamus darbus ir ateities vizijas. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas naujų Respublikinės Panevėžio ligoninės pastatų projektų pristatymui.  Planuojama, kad po kelerių metų ligoninės kieme įsikurs Infekcinių ligų klinika, o šalia esančio Priėmimo skyriaus  duris atvers naujasis jo pastatas.

Direktorius A. Skorupskas pristatė Respublikinę Panevėžio ligoninę ­- Lietuvos ligoninę, teikiančią aukščiausiojo lygio medicinos pagalbą Šiaurės Rytų regiono gyventojams ir šiais metais švenčiančią šimtmečio jubiliejų. Panevėžio ligoninėje šiuo metu dirba virš 2000 darbuotojų, per metus joje skaičiuojama virš 300 000 apsilankymų. Pastaruoju metu ligoninėje daug kas pasikeitė, moderniai sutvarkyti Naujagimių ir Geriatrijos skyriai, atnaujinama medicininė įranga, kuri leidžia taikyti šiuolaikiškus, modernius ir inovatyvius gydymo būdus bei kiekvienam pacientui suteikti kokybišką sveikatos priežiūrą. Sparčiai vykdomi infrastruktūriniai projektai siekiant gerinti gydymo sąlygas ir darbo aplinką: keičiami liftai, plečiamos erdvės,  didinamas pastatų energetinis naudingumas.

„Noriu pristatyti mūsų ligoninės ateitį, nes šį mėnesį pasirašyta sutartis su Centrine projektų valdymo agentūra ir mūsų planai įgavo pagreitį. Šiandien  pasikvietėme  architektų bendrovių UAB „Maspro“ ir UAB „IN ace“ atstovus, kurie projektavo Infekcinių ligų kliniką ir naująjį ligoninės Priėmimo skyrių. Suprojektuoti tokius  statinius buvo sunki užduotis, nes jie  - gydomosios paskirties ir  Panevėžio mieste bus patys moderniausi, kurie atitiks šiuolaikinius standartus, darbuotojų bei pacientų poreikius. Planuojama, kad statybų darbai turėtų baigti po dvejų ar trejų metų ir tikimės, kad statybininkai juos užbaigs laiku“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas.

Architektų bendrovių atstovai pažymėjo, kad visame projektavimo laikotarpyje Respublikinė Panevėžio ligoninė aktyviai dalyvavo, todėl architektams ir ligoninės atstovams bendrų pastangų dėka pavyko greitai rasti bendrus taškus, kaip galėtų Infekcinių ligų klinika ir Priėmimo skyriaus pastatas atrodyti ateityje. Tai didelės vertės ir apimties projektai, kuriuos architektams pavyko sėkmingai įgyvendinti ir visa tai lėmė  profesionalių komandų įsitraukimas bei aiškiai išreikšti kliento poreikiai.

Pasibaigus projektų pristatymui, ligoninės vadovas atsakė į susirinkusių klausimus ir pakvietė žiniasklaidos atstovus kitam susitikimui, jau atšventus šimtmetį.

Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojai švęsdami šimtmečio jubiliejų ir jam pasibaigus, sėkmingai toliau teiks reikiamą specializuotą pagalbą Panevėžio krašto gyventojams.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-16 17:17