Naujienos

Šventinis Liudvikos Knizikevičienės knygos „Panevėžio medikai“ pristatymas

2023 06 15

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė šiandien pradėjo savo šventinius renginius – skirtus 100-mečio jubiliejui paminėti. Simboliška, kad minint ligoninės amžiaus jubiliejų, jį pasitinkame su naujai išleista knyga „Panevėžio medikai“, kuri gimė dėka nusipelniusios Lietuvos gydytojos, visuomenininkė, knygų autorės ir sudarytojos, daugelio knygų bendraautorės, už medicininę ir visuomeninę veiklą 2018 m. apdovanotos didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino Ordino Riterio kryžiumi Liudvikos Knizikevičienės. Šiandien šventiškai paminėtas 5-osios apie medikus knygos pristatymas.

Į susitikimą su knygos sudarytoja susirinko visas būrys ligoninės medikų, darbuotojų ir svečių.  Pasveikinti L. Knizikevičienės atvyko gydytojas genetikas, mokslų daktaras, profesorius Algirdas Utkus,  Lietuvos medicinos bibliotekos patarėja informacijos sklaidos klausimais Regina Vaišvilienė ir kiti svečiai.

Susitikimas prasidėjo eilėmis iš knygos, kurias skaitė Juozo Miltinio teatro, kino ir televizijos aktorė Eleonora Koriznaitė.

Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas dėkojo autorei už nuoseklų medikų istorijų rinkimą ir jų įamžinimą knygose.

„Esame dėkingi Liudvikai Knizikevičienei už knygą, kuri yra dovana mums visiems, ligoninės 100 – mečio proga. Jūs atlikote ypatingos svarbos darbą. Tai - prasmingas ir išliekamąją vertę turintis visos Panevėžio medikų ir jų veiklos bei gyvenimo įamžinimas. Linkiu Jums stiprybės, tikėjimo ir meilės, tikiu, kad ši ir jau išleistos knygos bus reikšmingas tęstinumas perduodant prisiminimus ateities medikų kartoms“, - kalbėjo direktorius A. Skorupskas.

L. Knizikevičienė dėkojo visiems už sveikinimus ir papasakojo susirinkusiems  penktosios knygos sudarymo istoriją.

„Artėjant ligoninės jubiliejui pagalvojau, kad būtų prasminga tęsti tradiciją ir išleisti jau penktą knygą apie įžymesnius miesto medikus, dirbusius ir tebedirbančius pastaruosius šimtą metų. Nuoširdžiai dėkoju Lietuvos gydytojų sąjungos Panevėžio filialui ir jos pirmininkui gydytojui Andriui Račkauskui, pasiryžusiems remti knygos išleidimą“, - pasakojo L. Knizikevičienė.

Knygos sutiktuvių renginyje L. Knizikevičienę sveikino, už išleistą knygą bei prasmingą veiklą dėkojo daug jos bendražygių, bičiulių ir draugų.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-06-16 07:43