Naujienos

Spalio 10 d. – Pasaulinė psichikos sveikatos diena

2023 10 10

Spalio mėnesį 10 dieną kasmet minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena mums primena, kokia svarbi  ne tik fizinė, bet ir psichinė sveikata. Reiktų nepamiršti, kad nei vienas iš mūsų nėra apsaugotas nuo psichinės sveikatos problemų. Net ir diagnozavus tokius sveikatos sutrikimus reiktų nepamiršti, kad jie dažnai būna išgydomi. Svarbiausia yra laiku atkreipti dėmesį į suprastėjusią būseną.

Šios dienos proga Respublikinėje Panevėžio ligoninėje organizuojami įvairūs  renginiai: apsilankymas Krizių intervencijos centre ir susipažinimas su jo veikla, diskusijos, Vaiko raidos centro psichoterapeutų organizuojamos paskaitos ir praktiniai užsiėmimai. Jais siekiama didinti visuomenės informuotumą, inicijuoti atviras diskusijas visuomenės psichikos sveikatos klausimais.

Renginys prasidėjo Krizių intervencijos centre, kuriame medicinos psichologės Eglė Zubienė ir Genė Jakaitienė, socialinė darbuotoja Daiva Uksienė, vyresnioji slaugytoja Vilma Lukminienė atvykusiems pristatė centro veiklas: EBRU piešimo ant vandens techniką, koliažo kūrimo metodiką bei papuošalų gamybą.  Šios visos minimos veiklos vykdomos kartu pacientais, siekiant įveikti krizę.

„Pasaulinė psichikos diena - priminimas mums, kad gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo mūsų psichikos sveikatos. Tai – gera savijauta, emocinis ir dvasinis atsparumas, leidžiantis džiaugtis gyvenimu, išgyventi sunkumus, gebėjimas pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti. Krizė mus gali ištikti dėl labai įvairių priežasčių: susirgus onkologine liga ir taikomų tuo metu gydymo metodų, netekus gyvūno, išėjus į užtarnautą poilsį. Krizė kiekvienam yra individuali ir tik žmogus turėdamas protinį atsilikimą niekada nepatiria krizių, nes nesuvokia kas darosi aplinkui bei nesugeba savęs vertinti. Tačiau sąlyginai sveiki žmonės arba tam tikru metu turintys psichinius sutrikimus jie neišvengiamai neapsaugoti nuo krizių. Todėl labai noriu padėkoti visiems, kas prisidėjo prie Krizių centro įkūrimo. Jis puikiai funkcionuoja, pacientams suteikiamos puikios sąlygos, kurios padeda išeiti iš krizių“, - sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės medicinos psichologė E. Zubienė.

Pasibaigus Krizių intervencijos skyriaus pristatymo valandai, renginys persikėlė į ligoninės posėdžių salę, kurioje Vaikų raidos centro vaikų ir paauglių psichoterapeutai, Eglė Klivickaitė skaitė pranešimą „Pozityvi vaiko raida – skatinantys ir apsauginiai veiksniai“, o Mindaugas Gurevičius „Kaip veikia mūsų nervų sistema? Teorija ir praktika.“

„Džiugu, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje organizavome renginį Pasaulinei psichikos dienai paminėti. Turėjome galimybę daryti įvairius pristatymus, kalbėti apie psichikos sveikatą, o visi dalyvavusieji galėjo prisijungti į  meno terapijos užsiėmimą „Saugioje aplinkoje per sąlytį su moliu“, kurį pravedė meno terapeutė Inesa Laurinavičienė“. Psichikos sveikata kaip ir fizinė sveikata yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Taip kaip mes turime rūpintis fizine sveikata, taip turime rūpintis ir psichikos sveikata. Tai šiandien bandėme įžvelgti pristatymuose ir praktiniuose užsiėmimuose“- kalbėjo E. Klivickaitė.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-10 14:30