Naujienos
Šiuolaikinė terapija potrauminio streso sutrikimo gydymui Respublikinėje Panevėžio ligoninėje
2023 10 21Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaiko raidos centras taikydamas plačiausią, nemedikamentinio gydymo vaikų psichiatrijos paslaugų spektrą - pirmasis šalyje įsigijo šiuolaikinę įrangą, skirtą potrauminio streso sutrikimui gydymui pasitelkiant EMDR terapiją. EMDR- Eye Movement Desensitization and Reprocesing (liet. nujautrinimas akių judesiais ir perdirbimas) - šiuolaikinė efektyvi psichoterapija. EMDR yra tarsi natūralus vaistas nuo nerimo, nemigos, panikos, baimių, depresijos, streso.
Anot, vieno geriausių savo srities specialisto, Vaiko raidos centro gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro Mindaugo Gurevičiaus, terapija naujosios įrangos pagalba bus naudinga vaikams, paaugliams, patyrusiems sunkių psichologinių traumų- išgyvenusiems gyvybei grėsmingas situacijas, prievartą, patyčias, grasinimus. Pasak gydytojo, EMDR terapijos, pasitelkiant naująją įrangą, privalumui yra tie, kad skirtingai nei įprastoje psichologinėje konsultacijoje nereikia detaliai kalbėti apie patirtus išgyvenimus, neigiamas patirtis. Pakanka atsakyti į kelis trumpus klausimus, kuriuos tam tikrais etapais užduoda specialistas. Metodo efektyvumas išlieka geras. EMDR terapijos metu aktyvinami natūralūs organizmo sveikimo procesai- adaptyvaus informacijos apdorojimo sistema. Po užsiėmimo vaikas ar paauglys jaučiasi ramesnis, nebėra įtampos, labiau pasitiki savimi ir aplinkiniais.
„Pavyzdžiui mums atsitiko stiprus stresinis įvykis ir po to atsirado psichologinės traumos simptomai ( labai įsitempę, budrūs, nemiegame, turime įkyrių minčių, prasideda panikos priepuoliai). Patirti stresiniai išgyvenimai yra labai stiprūs ir jie giliai įsirašo į atmintį. Kiekvieną kartą prisimename ir tą įvykį tarsi išgyvename iš naujo. Tokio prisiminimo niekaip negalime paveikti, kadangi jis labai stipriai aktyvina nervų sistemą. Pasitelkę naująją įrangą: akimis sekame judančią švieselę, ausinėmis klausome besikeičiančius tonus, vibraciniais prietaisais rankose jaučiame besikeičiančius pojūčius - vyksta vadinama dvipusė stimuliacija. Paeiliui aktyvinama kairioji ir dešinioji smegenų pusės. Taip tarsi nukreipiamas dėmesys nuo to pagrindinio neigiamo įvykio. Per visą tą laiką mūsų pasąmonė turi laiko susitvarkyti su stresiniu prisiminimu, jis tarsi išblanksta, nebebūna toks stiprus, nebesukelia tokio sujaudinimo. Žinome tik patį faktą, kad toks dalykas atsitiko, bet jis mūsų taip stipriai nebejaudina ir paprastai atsiranda teigiamas požiūris į gyvenimą. Žinome, kad buvo blogai, buvo sunku, bet žinau ir tikiu, kad aš išgyvenau, susitvarkiau. Įvyksta potrauminis augimas“, - apie naująja įranga taikomą terapiją pasakojo gyd. M. Gurevičius.
Respublikinė Panevėžio ligoninė
PVM mokėtojo kodas: LT913401219
Smėlynės g. 25, Panevėžys, LT-35144
Tel. (0-45) 50 72 44
SUSISIEKITE -anti-bot-bitEL. PAŠTU
Duomenys saugomi Juridinių asmenų registre
Kviečiame įvertinti VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės teikiamų paslaugų kokybę:
Pacientų nuomonė