Naujienos

Respublikinės Panevėžio ligoninės organizuota akcija „Nepamiršk savęs“ kvietė pasitikrinti krūtis

2023 10 20

Spalis – kovos prieš krūties vėžį mėnuo. Šis mėnuo neretai dar vadinamas rožiniu mėnesiu, nes rožinė spalva jau seniai yra tapusi moteriškumo, vilties, sveikatos spalva.

Krūties vėžys – tai dažniausia moterų onkologinė liga ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje. Lietuvoje šia liga kasmet suserga apie 1500 žmonių. Vyrams krūties vėžys diagnozuojamas retai – per metus šią diagnozę išgirsta  tik 10-15 vyrų.

Minint Rožinio kaspino mėnesį Respublikinė Panevėžio ligoninė spalio 20d. surengė akciją „Nepamiršk savęs“. Ligoninės medikai suvienijo jėgas padėti moterims. Renginys prasidėjo praktiniu – teoriniu užsiėmimu „Krūties vėžys – šių laiku pandemija“, kurį pravedė  krūtų chirurgas, dr. Vaidotas Čėsna.

Gydytojas V. Čėsna susirinkusiems papasakojo kas tai yra krūties vėžys, kaip jis atsiranda, tyrimų galimybes. Davė patarimų moterims kaip pačioms apžiūrėti ir apčiuopti krūtis bei supažindino klausytojus apie onkologinės ligos gydymo metodus. Krūtų chirurgas akcentavo, kad vis dar moterys vengia pasitikrinti, nes patikrai atvyksta tik pusę pacienčių, kurios pagal prevencinę programą turėtų atvykti mamografinei patikrai. Pasak V. Čėsnos, šia onkologine liga serga ne tik moterys, bet ir vyrai, kurių susirgimų skaičius per metus siekia vidutiniškai apie dvylika.

„Kviečiame pacientus, jaučiančius krūties ligos simptomus (pavyzdžiui, čiuopiamas sustandėjimas krūtyje, padidėję pažasties limfmazgiai, krūties deformacija, įsitraukęs buvęs normalus spenelis, kraujingos išskyros iš spenelio, negyjančios spenelio žaizdos), ir pacientus, kuriems atlikus profilaktinius tyrimus, nustatyta įtartinų pakitimų arba įtariami piktybiniai pakitimai ar rasta gerybinė patologija, nedelsti ir registruotis konsultacijai“, - ragino susirinkusius krūtų chirurgas V. Čėsna.

Po paskaitos į ligoninės fojė rinkosi moterys, užsiregistravusios krūtų ultragarsiniam tyrimui. Moterys, sužinojusios apie Respublikinės Panevėžio ligoninės organizuojamą akciją, atvyko ne tik iš Panevėžio, bet ir aplinkinių rajonų. Ultragarsinius tyrimus atliko Radiologijos – diagnostikos skyriaus vedėja – gydytoja radiologė Rasa Pevcevičienė ir gydytojas intervencinis radiologas Aurentas Grubinskas, o akciją koordinavo vyresnioji slaugytoja Vilma Lukminienė.

Pasitikrinusios moterys vaišinosi saldainiais ir mineraliniu vandeniu „Likėnai“.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-20 13:07