Naujienos

Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojai dalijosi gerumu

2023 11 06

Lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti. Pyragų diena organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones. Pyragų diena Lietuvoje švenčiama daugiau nei dešimtmetį, o jos esmė – ne tik susiburti malonioms bendravimo akimirkoms šeimose, mokslo ar darbo kolektyvuose, bet visiems kartu prisidėti prie socialiai pažeidžiamų, silpnesnių, sergančių vaikų svajonių išsipildymo.

Prie šios gražios iniciatyvos prisijungė ir Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojai.  Nuo pat ryto ligoninės fojė kvepėjo pyragais. Pyragų dienoje dalyvavo 29 ligoninės skyriai, kurie pristatė savo pačių iškeptus pyragus, kurių įvairovė ir grožis džiugino akį,  o jų gardus kvapas kėlė norą kuo greičiau paragauti.
 
„Džiugu, kad tiek daug susirinko dalyvių, kurie šiandien čia pristato savo iškeptus pyragus, nuo kurių „lūžta“ stalai.  Pyragų diena parodė, kad mūsų ligoninėje dirba ne tik   gydytojai, slaugytojai, jų padėjėjai ir kitas medicininis personalas, bet ir  puikūs konditeriai. Taip pat labai smagu, kad šis renginys tapo tarptautiniu, nes ir ukrainietės moterys, dirbančios mūsų ligoninėje taip pat pasiruošė ir iškepė savo šalies patiekalus su savo šalies simboline atributika. Pyragų dienos pagrindinis tikslas, kad žmonės paaukotų tiems, kam sunku ir reikia padėti. Slaugytojų organizacija, kuri inicijavo ir organizavo šį renginį, pasiūlė, gautus už pyragus pinigus paaukoti  Panevėžio agentūrai „SOS Vaikai“, kad jiems būtų gražesnės ir turtingesnės Šv. Kalėdos. Šio kilnaus tikslo vedini ir nutarėme organizuoti Pyragų dieną, o  suaukotas lėšas  skirti  būtent jiems. Noriu pažymėti, kad šiandien ne tik aukojame, bet ir renkame patį gražiausią, skaniausią ir originaliausią pyragus, o jų autoriai bus apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis. Ačiū visiems už jūsų gerumą“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Aukos, surinktos už su meile pagamintus pyragus bus skiriamos Panevėžio agentūrai „SOS Vaikai“ ir įteiktos jos vadovei Irmai Zabulionytei, kuri šiandien atvyko į Pyragų dienos renginį.
 
„Noriu padėkoti visiems Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojams, nes Pyragų diena visus suburia, suvienija  žmones pabūti kartu, pasidalinti ne tik pyrago gabalėliu, bet ir širdies šiluma bei gerumu. Man didelė garbė, kad jūs pasitikite mūsų organizacija, tikite tuo ką mes darome ir nusprendėte pradžiuginti mūsų organizacijos globojamus vaikus bei jiems padaryti ypatingas Šv. Kalėdas. Visiems linkiu, kad gerumas, kurį skleidžiate ir  atiduodate kitiems, jums grįžtų dvigubai“, - dėkojo Panevėžio agentūros „SOS Vaikai“ vadovė Irma Zabulionytė.
 
Varžytuvių metu buvo ne tik ne tik ragaujama ir aukojami pinigai, bet ir vyko  gražiausio, skaniausio ir originaliausio pyrago rinkimai. Tad visiems teko itin sunki užduotis. Juk prieš paskelbiant galutinį sprendimą Pyragų dienos dalyviai ir lankytojai turi visus pyragus paragauti, įvertinti jų skonį bei išvaizdą ir tik tuomet paskelbti nugalėtojus.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-06 13:38