Naujienos

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS BENDRUOMENĖ PAMINĖJO TARPTAUTINĘ VAIKŲ GYNIMO DIENĄ

2022 06 02

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS BENDRUOMENĖ PAMINĖJO

TARPTAUTINĘ VAIKŲ GYNIMO DIENĄ

1949 m. Tarptautinės moterų federacijos sesijoje buvo įteisinta Birželio 1 – oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą ji paminėta 1950 m. Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai priminimas pasaulio visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei vaikų orumą ir vertingumą. Tai – pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę. Tokioje visuomenėje vaikų balsas turi būti išgirstas ir į jį rimtai reaguojama.

Vaikystė – pats gražiausias ir nerūpestingiausias žmogaus gyvenimo tarpsnis, teikiantis daug vilčių ir galimybių ugdyti vaiko gebėjimus, siekius, formuoti jo asmenybę, skatinti iniciatyvą, kūrybiškumą ir savarankiškumą. Suaugusieji privalo perduoti vaikams žinią, kad jie yra sukurti mylėti ir būti mylimi. Tačiau tam neužtenka vien žodžių – reikia visos visuomenės susitelkimo ir svarbiausias vaidmuo čia tenka vaikų tėvams. Matydami savo tėvus, vaikai formuojasi kaip asmenybės. Stebėdami, kaip tėvai sprendžia įvairius klausimus, kaip susitvarko emocijų sumaištyje, kaip moka pasidžiaugti vienas kito sėkme ar tiesiog šia akimirka, vaikai sužino, koks yra pasaulis, kaip jį priimti. Mūsų tikslas – užtikrinti prigimtines vaiko teises augti šeimoje, turėti abu tėvus, saugią vaikystę, asmeninį gyvenimą, būti apsaugotais nuo smurto, nepriežiūros, turėti teisę kreiptis pagalbos, pasidalinti savo sunkumais su kitais.

Tarptautinė vaikų gynimo diena – diena, primenanti apie vaikų teisę į vaikystę ir džiaugsmą gyventi. Respublikinės Panevėžio ligoninės administracijos ir ligoninėje veikiančių profesinių sąjungų iniciatyva, šiais metais, minint vaikų gynimo dieną, ligoninės darbuotojų vaikams iki 12 metų amžiaus buvo įteikta išskirtinė dovana – Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis visai šeimai „Mažasis princas“, pastatytas pagal A. de Saint – Exupery knygą (spektaklio režisierė ir scenografė – Kotryna Siaurusaitytė). Tai pasakojimas apie berniuką iš kitos planetos ir jo tarpplanetines keliones, o, sykiu, ir išmintingas pasakojimas apie žmogaus lemtį, draugystę, vienatvę ir vienišumą. Autorius mus moko išminties nemoralizuodamas ir nenusileisdamas iki sentimentalumo, o neretai ir šmaikščiai pajuokaudamas. Klasika tapusi alegorinė pasaka iki šiol žavi viso pasaulio vaikus ir suaugusius. Tai ypač akivaizdu buvo stebint vaikučių elgesį šio spektaklio metu – jie garsiai juokėsi ir , atskirais momentais, išraiškingai tylėjo, daug kartų plojo, garsiai patarinėjo aktoriams kaip elgtis, sufleravo ką reikia sakyti. Pasibaigus spektakliui, vaikams kiek netikėtas, tačiau labai džiugus buvo jų susitikimas teatro fojė su ką tik matyto spektaklio personažais. Vaikai drąsiai ėjo prie aktorių, kalbino juos, lietė jų spalvingus drabužius, mielai apsikabindavo, sėdosi ant kelių ar prašė autografų. Šio susitikimo kulminacija, žinoma, buvo fotografavimasis su spektaklio „Mažasis princas“ personažais.

Vaikams džiugiai bendraujant su aktoriais, gausiai susirinkę tėveliai skubėjo įamžinant šias įsimintinas akimirkas fotonuotraukose. Visi buvo laimingi!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

P.S.: tėvų sutikimai fotografuoti vaikus ir viešinti šias nuotraukas gauti.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-13 08:19