Naujienos

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje startavo unikalus projektas „Būsimų medikų akademija“

2024 03 21

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, direktoriaus Arvydo Skorupsko iniciatyva, startavo unikalus projektas „Būsimų medikų akademija“, kuriuo siekiama paskatinti moksleivius rinktis mediko profesiją. Akademijos dalyviams bus suteikta galimybė iš arčiau susipažinti su gydytojo, slaugytojo ir kitų medikų profesijomis, jų specializacijomis, atskiroms profesijoms reikalingomis savybėmis ir savo akimis įvertinti mediko kasdienybę.

Akademijos komandos vadovas – ligoninės direktorius A. Skorupskas pasidžiaugė, kad į lyderystės mokyklą užsiregistravo 53 moksleiviai iš miesto mokyklų ir gimnazijų.

Anot ligoninės vadovo, įgyti mediko profesiją sudėtinga – mokslas trunka labai ilgai, net virš dešimties metų. Pasaulinės tendencijos rodo, kad studijuoti mediciną pasiryžta vis mažiau jaunuolių, todėl buvo priimtas sprendimas - organizuoti lyderystės akademiją. Paruošiamieji darbai ligoninėje vyksta jau antri metai - moksleiviams organizuojamos edukacijos, kurios ir įkvėpė tęsti šį darbą suburiant komandą bei pritraukiant  partnerius bendram darbui. Nuo 2020 m. kartu su Panevėžio Vyskupija organizuojama savanorystė, kuria siekiama ligoninės teikiamas paslaugas padaryti dar kokybiškesnes, pateisinti pacientų norus ir lūkesčius.

A.Skorupskas pasveikinęs gausiai susirinkusius projekto dalyvius,  pristatė akademijos vadovų komandą ir programą, sudarytą iš kelių etapų.

„Džiugu visus matyti, taip gausiai susirinkusius į būsimų medikų akademiją. Nesitikėjome tokio didelio susidomėjimo, teko stabdyti registraciją ir kitą dalyvių grupę rinksime tik rudenį. Stebėdami pasaulines tendencijas, kurios rodo, kad vis mažiau jaunuolių ryžtasi rinktis mediko profesiją, mes nutarėme imtis šio bendro projekto ir paskatinti bei motyvuoti jaunimą, galbūt padėti apsispręsti dėl profesijos pasirinkimo. Savanorystės programa, kurioje jaunimas aktyviai dalyvauja mūsų ligoninėje jau veikia penkeri metai ir mes turime nemažą patirtį šioje srityje. Medicina yra toks dalykas, kuriai didelę reikšmę turi motyvacija ir vidinis nusiteikimas. Renkantis mediko profesiją labai svarbu žinoti, kad kiekvieną dieną reikės matyti kito žmogaus skausmą, nors ne visi tai gali psichologiškai atlaikyti, todėl ir norime, kad jūs iš arti tai pamatytumėt ir pajaustumėt. Mūsų lyderystės mokykloje jūs turėsite galimybę ne tik supažindinti su  mediko darbu, bet ir sužinosite kaip teikti pirmąją pagalbą, išgirsite verslo medicinos paslapčių,  bendrausite su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriais, kurie jums praves paskaitas, pasidalins patirtimi ir atsakys į jums rūpimus klausimus. Būkite smalsūs, žingeidūs, drąsūs ir aktyvūs“, - kalbėjo A. Skorupskas.

Panevėžio ligoninės vadovas pristatė komandą, kuri dirbs su lyderystės mokyklos moksleiviais. Tai ligoninės medikai, skyrių vedėjai, direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus, slaugos administratorė Rasa Masienė, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, LSMU profesoriai,  Panevėžio vyskupijos vyskupas Linas Vodopjanovas, Raudonojo kryžiaus Panevėžio skyriaus vadovas Linas Kakarieka ir Panevėžio Rotary klubo prezidentas Lauras Jagminas.

Po direktoriaus įvadinio žodžio ir akademijos komandos pristatymo sveikinimo žodį tarė Jo Ekscelencija Panevėžio vyskupijos vyskupas Linas Vodopjanovas.

Vyskupas akademijos dalyviams linkėjo išmokti atjausti, paguosti ir išklausyti sergantį žmogų. Pasak vyskupo nei vienas operuojantis robotas nepakeis žmogaus akių žvilgsnio, rankų šilumos ir atviros širdies. Akademijos dalyviams dvasininkas linkėjo būti atviriems, gyvenime rinktis tikrąsias vertybes, o kasdienybė tebūnie pripildyta Aukščiausiojo palaimos ir globos.

Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus vadovas L. Kakarieka pasveikinęs akademijos dalyvius, informavo, kad jie įgys žinių  kaip reikėtų suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju: atpažinti nelaimingą atsitikimą, pasirūpinti savo saugumu, žinoti pagalbos veiksmų eiliškumą, atlikti gaivinimą, padėti užspringus, ūmių susirgimų (insultas, apsinuodijimas, epilepsijos priepuolis) ir įvairių sužeidimų atvejais.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius pasidžiaugė, kad susirinko didžiulis bendraminčių būrys, kuris svajoja pasirinkti veiklą, susijusią su gydymu, sveikatos apsauga ir pagalba žmogui. Padėkojęs direktoriui A. Skorupskui už iniciatyvą ir kitiems projekto partneriams už bendradarbiavimą, V. Matkevičius patikino susirinkusius, kad kartu su prezidentu Sigitu Gailiūnu padės geriau suvokti dalyviams požiūrį į lyderystę ir sąmoningai pasukti svajonių ateities link. Anot V. Matkevičiaus verslas ir medicina daug kur persipina, nors tai ir skirtingos sritys, bet jų sąveika gali suteikti daug naudos visuomenei, skatinant inovacijas, gerinant sveikatos priežiūrą bei sprendžiant svarbias sveikatos problemas.

Panevėžio Rotary klubo prezidentas Lauras Jagminas pažymėjo kad patekę į būsimų medikų akademiją dalyviai turi unikalias galimybes, apie kurias kitiems moksleiviams lieka tik pasvajoti.

„Panevėžio Rotary klubas labai atsakingai žiūri į jaunų žmonių ateitį, nes jaunų žmonių ateitis – tai  visų mūsų ateitis ir tuo pačiu šalies ateitis. Mes suprantame, kaip yra svarbu palaikyti, paskatinti, motyvuoti jaunąjį žmogų, kad jis tinkamai skirtų savo laiką, jėgas energiją ir sugebėjimus pasirenkant gyvenimo kelią. Svarbiausia, kad jūs sukaupę patirtį, įgiję kvalifikaciją, žinias grįžtumėte į Panevėžį ir toliau augtumėte. Rotary klubas įgyvendina sėkmingus projektus, susijusius su mokinių pažangumo skatinimu ir kt., kadangi jaunas motyvuotas žmogus yra didelis turtas. Norėdami jus pamotyvuoti, paskatinti, trims labiausiai motyvuotiems ir aktyviausiems bus įteiktos stipendijos, kad tai būtų paskata už jūsų investuotą laiką į ateitį“,  - sakė  L. Jagminas.

Mentorystę globos, dalinsis patirtimi ir padės jaunimui siekti aukštumų profesoriai, kilę iš Panevėžio krašto:  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius Kęstutis Petrikonis, ilgametis buvęs odontologijos fakulteto dekanas, burnos, veido ir žandikaulių chirurgas Ričardas Kubilius ir gydytojas chirurgas, trijų vadovėlių bendraautorius, daugelio straipsnių chirurgijos tema autorius  Žilvinas Saladžinskas.

Pirmajame susitikime su akademijos lankytojais dalyvavę komandos vadovai vieningai sutarė, kad sumanytas projektas labai įdomus, naudingas pažinimo kelias link medicinos bei dėkojo ligoninės direktoriui už puikią iniciatyvą, aktyvumą motyvuojant, šviečiant ir ugdant  Panevėžio miesto jaunimą.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-21 12:57