Naujienos

RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE SĖKMINGAI ATLIKTA ROTABLIACIJOS PROCEDŪRA

2022 01 12

Jau kurį laiką Respublikinės Panevėžio ligoninės intervenciniai kardiologai atlieka unikalias gydymo procedūras pacientams, kenčiantiems dėl užakusių vainikinių širdies arterijų. Šios procedūros metu kraujagyslės spindis, kurio neįmanoma praplėsti kitais gydymo metodais, yra gręžiamas lanksčiu deimantiniu grąžtu -  yra pasiekiama ir pragręžiama užsikimšusi kraujagyslės vieta. Tokia gydomoji procedūra vadinama vainikinių širdies arterijų rotabliacija. Kad tokia procedūra būtų įmanoma, Respublikinė Panevėžio ligoninė yra įsigijusi specialią įrangą, o ligoninės  intervenciniai kardiologai Tomas Vasylius ir Karolis Bumblauskas žinių ir patirties sėmėsi Vienoje (Austrija).

„Paciento, turinčio polipatologijų ir sergančio išemine širdies liga, viena iš kraujagyslių buvo labai užkalkėjusi, sukietėjusi lyg akmuo, o užsikimšusioje  vietoje kraujotaka tebuvo apie 5 proc. Buvo nuspręsta atlikti rotabliacijos procedūrą, kurios metu specialiu deimantiniu grąžtu pragręžėme kraujagyslę, iki mikrono susmulkinome sąnašas, išvalėme ir stentavome. Procedūra, trukusi apie 2 valandas, praėjo sklandžiai, pacientas gerai toleravo ją, šiuo metu jaučiasi gerai, tad rezultatu esame labai patenkinti“ – pasakojo gydytojas intervencinis kardiologas Karolis Bumblauskas.

„Tokia procedūra kol kas yra vienintelė, kurios metu mes iš kraujagyslės galime kažką pašalinti, nes stentuojant ar praplečiant kraujagysles visos sąnašos yra prispaudžiamos prie kraujagyslių sienelių ir lieka viduje. Ši procedūra susideda iš daugelio etapų ir užima nemažai laiko. Aterosklerozė pradeda vystytis palyginus anksti ir jos vystymasis priklauso nuo gyvenimo būdo, nuo gretutinių ligų. Tobulėja ir intervencinė kardiologija – jei prieš 15 – 20 metų pas mus po stentavimo grįždavo apie 50 proc. pacientų pakartotinėms procedūroms, vėliau – 10-15 proc., tai šiuo metu, ypač atsiradus vaistiniams stentams, šis skaičius sumažėjo iki 2-3 proc. Tokias procedūras gaunančių pacientų per metus turime iki 10, tačiau juos turime ir galime šią paslaugą suteikti Panevėžyje. Kol mūsų ligoninė negalėjo atlikti tokių procedūrų, pacientai turėjo pagalbos ieškoti Vilniuje ar Kaune, ar ryžtis širdies kraujagyslių šuntavimo operacijai, arba gydytis vaistais. Turime žinoti, kad neatkūrus visavertės širdies kraujotakos, prastėja pacientų gyvenimo kokybė, išlieka aukšta komplikacijų rizika. Ši rotabliacijos procedūra, kurią atlikome kartu su gydytoju Karoliu, praėjo sėkmingai, dėl ko labai džiaugiamės“, - savo kolegą papildė II Kardiologijos skyriaus vedėjas, gydytojas intervencinis kardiologas Tomas Vasylius.

„Džiaugiamės mūsų ligoninės specialistų profesionalumu ir noru siekti geriausio rezultato, pažangos, eiti inovacijų keliu, kurio galutinis tikslas – paciento sveikata ir gerovė. Mūsų ligoninė – tai gydymo įstaiga, kurioje taikomos visos procedūros širdies vainikinėms arterijoms gydyti“, - džiaugėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-14 08:19