Naujienos

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradėtos teikti mineralinio vandens vonių procedūros

2023 03 13

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius pradėjo taikyti balneologinę terapiją – mineralinio vandens, išgaunamo iš Likėnuose esančio gręžinio „Aukštaitija“ ir pripildyto aukštos koncentracijos mineralų, vonias. Šios procedūros labai efektyvios sergant judamojo aparato ligomis, po įvairių lūžių, traumų, gydant nervų, širdies kraujagyslių, imuninės sistemos, sąnarių, stuburo ir kai kurias odos ligas.

„Džiaugiamės, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė reabilitacijai  pradėjo  taikyti mineralinio vandens vonias. Mineralinis vanduo, naudojamas procedūroms atvežamas specialiose talpose iš Likėnuose esančio, giliausio naudojamo gręžinio „Aukštaitija“, kurio gylis siekia daugiau nei 1 km. Minėtas gręžinys yra giliausias ne tik Lietuvoje, bet tokio analogo nėra ir Baltijos valstybėse. Mineralinis vanduo iš gręžinio „Aukštaitija“ yra prisotintas mikroelementų, mineralų ir sulfatų, tuo jis išsiskiria iš kitų ir tame yra jo unikalumas“,  - kalbėjo ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Balneologinės terapijos naudojimas kovojant su ligomis gyvuoja labai ilgą laiką ir taikomas visame pasaulyje. Mineralinio vandens vonios rekomenduojamos atsistatyti po traumų, jaučiant kūno skausmus, taip pat efektyvios gydant nervų, imuninės sistemos ir kt. ligas. Mūsų ligoninėje teikiamoms procedūroms naudojamas mineralinis vanduo yra  didelės mineralizacijos, todėl ruošiamas tam tikromis proporcijomis - atskiedžiamas su vandeniu.  Įprastai procedūros pacientams skiriamos kas antrą dieną, dėl geresnio įsisavinimo ir, kad būtų užtikrintas kuo sklandesnis sveikimo procesas.  Pacientai mūsų skyriuje gauna ambulatorines reabilitacijos paslaugas, dėl kurių tikslingumo sprendžia gydytojas reabilitologas“, - paaiškino Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Birutė Vabalaitė.

Respublikinė Panevėžio ligoninė kviečia pacientus atvykti reabilitacijai, išbandyti teikiamas procedūras, kurios gali palengvinti daugybę kūno negalavimų.  Gydymas mineraliniu vandeniu – tai ne tik puiki ligų gydymo, bet ir jų profilaktikos priemonė.
 
Fotografijos Ž. Večiorkutės
Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-13 12:23