Naujienos

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradedamas taikyti inovatyvus krūties gydymo metodas

2023 08 25

Respublikinė Panevėžio ligoninė  ir toliau kryptingai investuoja į naujausios medicinos įrangos įsigijimą, siekdama pagerinti pacientams ligoninėje teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę. Šiandien pristatytas naujas aparatas – Krūtų biopsinis aspiratorius, kuris skirtas krūties auglio vakuuminei biopsijai ir dalinei ar pilnai aspiracijai ( pašalinimui) ultragarso kontrolėje.

Pirmą kartą Baltijos šalyse pradėtas taikyti minimaliai invazyvus gydymo metodas krūtų ligoms gydyti. Operacijų trukmė apie 10 min.,  padarant tik  3 mm. pjūvį.

„Šios naujos ir unikalios procedūros atlikimui pirmiausia reikalingas  echoskopas, kurio pagalba lokalizuojame gerybinį darinį ir su naujo vakuuminės biopsijos aparato adata, kuri įvedama į krūtį, vakuumo pagalba darinys palaipsniui yra traukiamas iš krūties. Ištrauktas turinys sukrenta į konteinerį ir siunčiamas patologams dėl įvertinimo. Procedūros trukmė apie 10 min, o pacientė paleidžiama į namus tą pačią dieną. Iki dabar krūties chirurgija buvo stagnacijoje, lyginant su pilvo chirurgija ar traumatologija, nes šalinant gerybinius darinius iš krūties reikėdavo daryti pjūvius  iki 5 cm., o dabar užtenka  -  iki 3 mm. Dažniausiai tokiu būdu operuojamos fibrodenomos (gerybiniai krūtų navikai), kurios prieš tai ištiriamos radiologiniu būdu“, - apie naujo aparato veikimą ir galimybes pasakojo gydytojas, krūtų onkochirurgas, mamologas, mokslų daktaras Vaidotas Čėsna.

„Galime tik pasidžiaugti, kad Panevėžio ligoninė sparčiai žengia į priekį ir taiko naujus gydymo būdus, nes mūsų tikslas priartinti inovatyvias paslaugas kuo arčiau pacientų.  Šis gydymo būdas yra pirmas toks Baltijos šalyse ir džiaugiamės, kad pacientėms nereikės važiuoti į didžiuosius  Lietuvos medicinos centrus, o reikiamą ir inovatyvų gydymą gaus Respublikinėje Panevėžio ligoninėje“, - sakė ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-08-25 12:46