Naujienos

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje – karinės pratybos „Karaliaus kirtis 2023“

2023 08 09

Liepos 31 - rugpjūčio 10 dienomis vyksta Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuojamos pratybos „Karaliaus kirtis 2023“. Nuo rugpjūčio 6 dienos ryto iki rugpjūčio 9-osios vyksta aktyvūs mokymai, kurie bus matomi aplink Obelius, Rokiškį, Kupiškį, Biržus, Pasvalį ir persikels į Panevėžį, kur bus vykdoma miesto objektų gynyba. 

Mokymuose dalyvauja apie 600 karių, viso daugiau kaip 1500 dalyvių iš įvairių institucijų – Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Lietuvos policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Greitosios medicinos pagalbos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Lietuvos šaulių sąjungos.

Pratybų tikslas – įvertinti Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vienetų pasirengimą vykdyti užduotis bei treniruoti sąveiką ekstremalių situacijų metu tarp skirtingų institucijų.

Rugpjūčio 8 d. į Respublikinės Panevėžio ligoninės Skubiosios pagalbos skyrių buvo atvežta 16 sužeistų karių. Visiems sužeistiesiems  buvo diagnozuoti įvairūs sužeidimai: šautinės žaizdos, kaklo ir pilvo durtinės žaizdos, galvos traumos, galūnių amputacija, žandikaulio lūžimai. Sužeistiesiems suteikta būtinoji pagalba, o labiausiai nukentėjusieji buvo nukreipti į operacines ir skyrius. Ligoninės medikų komandos dirbo greitai, darniai, jų veiksmai buvo koordinuoti, tikslūs ir savalaikiai. Profesionaliai dirbusių medikų komandų dėka visiems sužeistiesiems per trumpiausiai įmanomą laiką buvo suteikta visa būtinoji medicinos pagalba.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-08-09 13:05