Naujienos

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atidaryta Gedimino Kartano fotografijų paroda

2024 05 14

Siekiant ligoninės aplinką padaryti jaukesne pacientams, jų šeimoms ir darbuotojams, jau antri metai Panevėžio ligoninėje prie centrinio įėjimo esančioje erdvėje, organizuojamos įvairių menininkų ir kūrėjų parodos. Meno terapija – veiksmingas būdas atitraukti dėmesį nuo sveikatos problemų, kasdienių rūpesčių, o besigydantiems ligoninėje bei lankytojams suteikti džiugių ir malonių akimirkų.

Gegužės 14 d. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atidaryta visiems gerai žinomo fotografo Gedimino Kartano fotografijų paroda „Atsinaujinantis Panevėžys“. Panevėžietis fotomenininkas kviečia prisiminti, kaip bėgant metams keitėsi Aukštaitijos sostinė, ir pažvelgti, kokią ją jaučia ir mato dabar.

Į parodos atidarymą susirinko ne tik gausus būrys ligoninės darbuotojų, svečių, atskubėjo ir autoriaus bičiuliai bei artimieji.
Sveikinimo žodį parodos autoriui Gediminui ir visiems susirinkusiems tarė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Džiugu, kad parodų atidarymai Panevėžio ligoninėje jau tapo tradicija. Jau antri metai ši šviesi ir jauki erdvė atveria duris gausiam būriui Panevėžio krašto menininkų, kurie eksponuodami savo darbus prisideda prie pacientų sveikimo ir jų būklės gerinimo. Ši meno tradicija jau skaičiuoja šimtmetį, t. y. nuo pat ligoninės įsikūrimo, tapo viena iš pagrindinių ašių Panevėžio miesto gyvenime. Džiugu, kad visą šimtmetį ligoninė nepamiršo kūrėjų, menininkų ir yra sukaupusi žymių skulptorių darbų, kurie puošia kiemą ir pačią gydymo įstaigą. Taip pat ir buvę ligoninės vadovai sukaupė pakankamai didelę to laikmečio Panevėžio menininkų kolekciją, kurią visi dabar gali matyti ligoninės erdvėse. Malonu perimti tą tradiciją, ir dabartinės kartos menininkams suteikti galimybę puoselėti savo meno tradicijas, nešti gėrį bei grožį, taip prisidedant prie mūsų pacientų sveikimo. Mokslininkų įrodyta, kad menas nepaprastai svarbus sveikatai ir sveikimo procesui. Didelis ačiū Gediminui ir visiems kitiems, kurie surengia parodas mūsų ligoninėje, manome, kad ši graži tradicija ir toliau bus puoselėjama, o mūsų pacientai ir lankytojai jausis geriau. Visokeriopos sėkmės ir nepamirškite mūsų ateityje“, - parodos autoriui linkėjo ligoninės vadovas A. Skorupskas.

Gediminas Kartanas taip pat dėkojo visiems, atėjusiems į parodos atidarymą, džiaugėsi matydamas daug pažįstamų veidų.
„Dėkoju visiems, kad taip gausiai susirinkote. Ši atnaujinta ligoninės erdvė - puiki vieta menininkams eksponuoti darbus. Šios parodos darbai gana ryškūs, spalvingi, todėl manau, kad jie pacientams ir visiems kitiems lankytojams sukels daug gerų ir teigiamų emocijų. Šiuose darbuose įamžintos kelios miesto vietos, kurios neatpažįstamai pakeistos ir prikeltos naujam gyvenimui. Kviečiu visus apsilankyti ir iš arčiau susipažinti su atsinaujinusiu Panevėžiu“, - kalbėjo parodos autorius G. Kartanas.

Kviečiame pacientus, jų artimuosius ir lankytojus apsilankyti parodoje, kuri eksponuojama Respublikinės Panevėžio ligoninės fojė, prie centrinio įėjimo ir iš arčiau susipažinti su Gedimino Kartano fotografijos darbais.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-14 15:40