Naujienos
Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atidaryta Angelės Šimoliūnienės tapybos darbų paroda
2024 10 14Šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atidaryta tapybos darbų paroda, kurioje pristatomi dailininkės Angelės Šimoliūnienės kūriniai.
Į parodos atidarymą susirinko gausus būrys darbuotojų ir menininkės kolegų.
Angelė Šimoliūnienė gimė 1961 metais Pasvalyje. Menininkė piešė nuo vaikystės. Baigusi studijas, Angelė daugiau nei 20 metų dirbo pedagoginį ir teatrinio ugdymo darbą. Autorę galėtume pavadinti mokymosi visą gyvenimą pavyzdžiu: yra baigusi Trečiojo tūkstantmečio psichologiją, paremtą vakarų ir rytų filosofija, 4 metus mokėsi Holistinio sveikatos ugdymo institute, Prancūzijoje yra baigusi mokslinės aromaterapijos institutą, mokėsi Paryžiaus Art akademijoje Meno ir dailės istorijos. Visos įgytos žinios A. Šimoliūnienei padėjo suvokti žmogaus vidinius ryšius: sąmonės, pasąmonės ir kūno fiziologijos.
Parodos atidarymo proga Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Mindaugas Vaitkus pasveikino parodos autorę ir išreiškė padėką už jos kūrybą. Jis pabrėžė meninio darbo svarbą ligoninėje, prisidedant prie teigiamos emocinės aplinkos, o taip pat palinkėjo menininkei sėkmės ir kūrybinio įkvėpimo ateityje. Anot ligoninės vadovo, tokios parodos suteikia prasmingų patirčių ne tik pacientams, bet ir lankytojams bei įstaigos darbuotojams, taip praturtindamos ligoninės bendruomenės gyvenimą.
Šiuo metu Angelė Šimoliūnienė yra dailės terapijos specialistė. Pasaulyje šis gydymas medicinoje taikomas nuo 1960 metų, Lietuvoje – tik kelerius metus dailės terapija praktikuojama kaip viena iš gydymo sričių. Dailininkė yra pati išbandžiusi dailės terapiją ir parengė rekomendacijas savo konsultuojamiems žmonėms. Pasak jos, piešimo praktikos padeda išlaisvinti pasąmonės galias ir realizuoti savo tikslus, o dažnai net ir susigrąžinti sveikatą. Už švietėjišką veiklą bei pagalbą žmonėms, Angelė Šimoliūnienė apdovanota Šv. Kunigaikštienės Olgos ordinu.
Lietuvoje jau yra surengusi beveik pusšimtį personalinių tapybos darbų parodų. Tarptautinėse parodose - konkursuose Jungtinėje Karalystėje, Kanadoje, Italijoje, JAV, Vengrijoje, Prancūzijoje jos darbai pelnė prestižinius apdovanojimus. Angelės Šimoliūnienės darbai 2024 m. įtraukti į geriausių abstrakcijos menininkų darbų albumą, o pati autorė – nuo 2023 m. geriausių dabartinių abstrakcionistų sąraše. Jos darbai inovatyvūs - žvelgdami į paveikslus, tarsi pasineriame į trijų matmenų erdvę ir tai žavi, o stipri energetika darbais gėrėtis įgalina iš tolesnio atstumo. Šis išskirtinumas sužavėjo ir didžiąsias pasaulio galerijas bei pelnė prizinius apdovanojimus dailininkei.
Kviečiame pacientus ir jų gimines aplankyti fotografijos darbų parodą, kuri eksponuojama Respublikinės Panevėžio ligoninės fojė.
Paskutinį kartą redaguota:
2024-10-14 14:57
Viešoji įstaiga
Respublikinė Panevėžio ligoninė
Įmonės kodas: 191340120Respublikinė Panevėžio ligoninė
PVM mokėtojo kodas: LT913401219
Smėlynės g. 25, Panevėžys, LT-35144
Tel. (0-45) 50 72 44
SUSISIEKITE -anti-bot-bitEL. PAŠTU
Duomenys saugomi Juridinių asmenų registre
Naudinga informacija
Apklausa
Kviečiame įvertinti VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės teikiamų paslaugų kokybę:
Pacientų nuomonė