Naujienos

Respublikinė Panevėžio ligoninė paminėjo Pasaulinę artrito dieną

2023 10 12

Spalio 12-ąją minime Pasaulinę artrito dieną. Artritas – tai uždegiminė liga, kuri pažeidžia sąnarius. Artritu susergama dėl bakterinės, virusinės arba grybelinės sąnarių infekcijos, alergijos, traumos, medžiagų apykaitos sutrikimo, nervų sistemos ligų ir genetinių veiksnių (paveldėjimo). Daugelis artrito atsiradimo priežasčių vis dar nėra žinomos.

Ta proga Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojai skaitė pranešimus ir skatino visuomenę atkreipti dėmesį į sąnarių sveikatą ir į jų skausmą ar kitus nemalonius pojūčius nenumoti ranka. Paklausyti paskaitų ir daugiau sužinoti apie artritą susirinko gausus būrys klausytojų, kurie vienu ar kitu būdu yra susidūrę su minėta liga, ar stengiasi kaip ilgiau to išvengti.

Vidaus ligų II -ojo skyriaus gydytoja reumatologė Rūta Baliūnaitė skaitė pranešimą „Kodėl skauda sąnarius ir kaip to išvengti“. Medikė patarė kaip tausoti sąnarius ir ilgiau juos išlaikyti sveikus, informavo kaip atpažinti artrito ligos simptomus, suteikė vertingų patarimų norintiems išvengti sąnarių skausmų.

Inovatyvų sąnarių gydymo metodą pristatė Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas  -gydytojas Andrius Pranculis.

Gydytojas A.Pranculis supažindino visus su  inovatyviu gydymo metodu, kuris leidžia pacientui ilgiau gyventi su savo sąnariu, maksimaliai atitolinti sąnario keitimo operaciją ar net jos išvengti. Minimalios intervencijos metu, mažu kateteriu per kirkšnį įeinama į sąnario kraujagyslę, kuri yra embolizuojama, t. y. uždaroma. Po 20 min. trukusios minimaliai invazinės operacijos,  žmogus vėl gali gyventi ir judėti be skausmo. Pirmiausia tai taikoma kelio sąnariui, nors, anot gydytojo, tai labai efektyvu ir peties sąnariui. Minėtas  metodas yra saugus, greitas ir patikimas, o procedūra trunka vos 20 min. Po procedūros, kitą dieną pacientai  gali sugrįžti namo. Per 3 mėn. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje jau atlikta 100 embolizacijų.

Apie sąnarių nervų gydymo metodą – kriodekstrukciją (gydymas šalčiu) papasakojo Skausmo klinikos vedėjas – gydytojas Jurijus Blakunovas.

Skausmo klinikos vedėjas Jurijus Blakunovas visus susirinkusius supažindino su krio aparatu ir gydymo metodu – kriodestrukcija, t. y. gydymas šalčiu. Taip gydant, įvedus kriozondą, juntamasis sąnario nervas paveikiamas 80-ies laipsnių šalčiu. Po šios procedūros pacientui nebetenka kęsti skausmo, jis gali laisvai judėti, o minėtas procedūras, prireikus - galima kartoti.

Kaip atgauti jėgas ir stiprinti sveikatą gydomojo purvo procedūromis renginio dalyvius supažindino Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kineziterapeutės Enrika Skujytė ir Manigirda Šukienė. Medikės papasakojo apie unikalų Likėnų gydomąjį purvą, atliekamas procedūras ir jų naudą.

Pasibaigus renginiui dalyviai dėkojo medikams už nepaprastai įdomius ir informatyvius pranešimus bei vaišinosi mineraliniu vandeniu „Likėnai“.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-12 15:04