Naujienos

Respublikinė mokslinė praktinė konferencija „Preanalizinių veiksmų įtaka laboratorinių tyrimų kokybei“

2024 03 28

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyko mokslinė praktinė konferencija „Preanalizinių veiksmų įtaka laboratorinių tyrimų kokybei“ . Konferencija buvo skirta visų specializacijų bendros praktikos slaugytojams, akušeriams, visuomenės sveikatos specialistams, biomedicinos technologams. Į renginį atvyko gausus būrys dalyvių, konferencija transliuojama ir gyvai internete.

Konferencijos tikslas  - įtvirtinti turimus praktinius ir pažangius slaugos įgūdžius, imant kraujo mėginius bei skatinti inovacijas siekiant palengvinti slaugytojų darbą.

Konferenciją atidarė Respublikinės Panevėžio ligoninės slaugos administratorė Rasa Masienė.

„Džiaugiuosi, kad žmonės nori tobulėti ir vis daugiau sužinoti, nes slauga daro stebuklus. Konferencijos, seminarai duoda neįkainuojamos patirties, kurią galime panaudoti susidūrę su  sudėtingais atvejais slaugos procese“, - sakė R. Masienė.

Sveikinimo žodį renginio dalyviams tarė ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus.

„Džiugu, kad tokią gražią dieną suradote laiko pasitobulinti,  pasisemti žinių ir įtvirtinti įgūdžius. Ši konferencija tarsi atspirties taškas susirinkti  laboratorijų darbuotojams, kurių niekas nemato ir mažai kas žino. Tai yra tie žmonės, kurie kokybiškai atlieka tyrimus, demonstruodami aukštą profesionalumą. Sunku įsivaizduoti, jeigu nebūtų laboratorijos, grįžtume į Hipokrato laikus ir turbūt mes gydytojai nebemokėtume dirbti. Gana dažnai, remiantis laboratorinių tyrimų rezultatais, daromi labai svarbūs sprendimai. Suprantame kokią įtaką kokybiškam tyrimo rezultatui turi kokybiškas ėminys, todėl ir slaugytojui labai svarbu žinoti, kad būtina laikytis ne tik griežtų kraujo paėmimo taisyklių, bet ir po paėmimo kuo skubiau ėminius pristatyti į laboratoriją ištyrimui. Linkiu, kad ir ateityje tokių seminarų būtų kuo daugiau, ši tema būtų plėtojama, nes labai svarbu, kad laboratorinių tyrimų rezultatai būtų kuo tikslesni bei patikimesni“, - sakė daktaras pulmonologas M. Vaitkus.

Pirmąjį konferencijos pranešimą „Preanalizinio etapo klaidos ir jų įtaka laboratoriniam rezultatui“ perskaitė Laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėja Rasa Umantienė. Anot pranešėjos, sveikatos priežiūros sistema neįsivaizduojama be laboratorinio tyrimo. 

„Priimant klinikinius sprendimus laboratoriniai tyrimai yra vienas svarbiausių gydytojo informacijos šaltinių. 70%  visų  klinikinių sprendimų padaroma remiantis laboratorijos tyrimų rezultatais. Norint gauti teisingą informaciją ir siekiant išvengti diagnozavimo klaidų, kurios gali lemti paciento sveikatos sutrikdymą, labai svarbu užtikrinti laboratorinio tyrimo kokybę “, - akcentavo R. Umantienė.

Pranešimą „Preanalitika. Kraujo surinkimo gairės“ pristatė Dr. Asta Križanauskienė. Pranešėja pažymėjo, kad  flebotomija - kraujo paėmimas viena iš dažniausiai atliekamų invazinių medicininių procedūrų. Kiekvienas flebotomijos proceso etapas turi įtakos mėginio kokybei ir todėl yra svarbus siekiant išvengti laboratorinių klaidų, paciento sužalojimo ir net mirties.

Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja Aušra Rudzinskienė perskaitė pranešimą „Rankų higiena“.

Paskutiniu pranešimu „Inovacija slaugoje - pneumopašto sistema“ konferenciją uždarė Panevėžio ligoninės slaugos administratorė  R. Masienė. Ji supažindino konferencijos dalyvius su pneumopašto sistema, jungiančia ligoninės skyrius ir kuria keliauja pacientų tyrimams reikalingi mėginiai ir įvairūs dokumentai.

Dėkojame konferencijos lektoriams ir dalyviams.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-28 19:09