Naujienos

Policijos rekomendacijos Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojams

2023 10 19

Reaguojant į pastarųjų dienų nesiliaujamą, rusų kalba, rašytų grasinamųjų laiškų srautą  mokykloms ir kt. ugdymo įstaigoms, anot specialistų, visos įstaigos turi būti pasiruošę ir žinoti algoritmus kaip elgtis konkrečioje situacijoje ir reaguoti adekvačiai.

Respublikinei Panevėžio ligoninei bendradarbiaujant su apskrities vyriausiojo policijos komisariatu, organizuotas susitikimas dėl saugumo  didinimo įstaigose, ligoninės darbuotojų edukacijos ir inovatyvių apsaugos sistemų diegimo. Ligoninėje lankėsi Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai: viršininkas Rimantas Bobinas, viršininko pavaduotojas Remigijus Ambraziūnas ir Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas  Ričardas Rotomskis. Pareigūnai susirinkusiems medikams paaiškino, kaip elgtis gavus grasinamojo pobūdžio laiškus,  siūloma neskubėti kelti panikos, nutraukti veiklos ir evakuoti žmonių, rekomenduojama pirmiausia pasitarti su policija.

Panevėžio apskrities policijos viršininkas R. Bobinas paaiškino, kad grasinamuosius laiškus elektroniniu paštu gauna ne vien tik Lietuva, bet ir kitos Baltijos valstybės bei Lenkija. Anot R. Bobino visos žvalgybinės institucijos yra išaiškinusios, kad tai nėra tikslinė ataka nukreipta į realizaciją, tai -  kibernetinė ataka, skirta paveikti valdžios institucijų veiklą ir įvesti  paniką bei nepasitikėjimą tarp gyventojų. Viršininkas rekomendavo, kad gavus grasinančio pobūdžio laiškus nekelti panikos, elgtis vieningai, tam yra algoritmas, pagal kurį atsakingas ligoninės darbuotojas informuojamas apie gautą  laišką. Pasak viršininko, neskubėti skambinti skubios pagalbos telefonu 112, o pirmiausia informuoti atsakingą įstaigos darbuotoją, kuris susisieks su policija informacijos telefonu ir gaus patarimus kaip toliau veikti.

„Policijos departamente dirba operatoriai, kurie įstaigos atsakingą  darbuotoją pakonsultuos, patars, išsiaiškins visą ir rekomenduos kaip elgtis susidariusioje situacijoje. Jeigu operatoriai išsiaiškins, kad policijos pareigūnams reikia atvykti ir atlikti tam tikrus patikrinimus, pareigūnai nedelsdami atvyks. Tik tada jei randamas pavojingas objektas ar yra kitų indikacijų, kad grėsmė gali būti reali, įvedamas planas „Skydas“ ir pradedama evakuacija“, - sakė R. Bobinas

Viršininko pavaduotojas R. Ambraziūnas akcentavo, kad didesnį dėmesį reikia atkreipti į besilankančius įtartinus asmenis ligoninėje ar jos teritorijoje. Pareigūnas paragino medikus pastarosiomis dienomis būti pastabesniais, didesnį dėmesį atkreipti į ne vietoje paliktus daiktus: krepšius, kuprines ir kt.

Po renginio Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas padėkojo pareigūnams už nuolatinį bendradarbiavimą ir darbuotojų edukaciją saugumo klausimais. Su Panevėžio apskrities policijos viršininku buvo aptartos gairės dėl tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo, keitimosi svarbia informacija, aiškaus veiksmų plano ir konkrečių žingsnių bei diegimo inovatyvių saugumo priemonių Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-19 09:55