Naujienos

Plečiamos dienos stacionaro paslaugos

2024 02 09

Populiarėjant gydymo įstaigose dienos paslaugoms, nuo šių metų sausio mėn. buvo išplėstos dienos stacionaro intervencinių elektrofiziologinių paslaugų galimybės, t.y. minėtos sveikatos priežiūros paslaugos suteikiamos dienos stacionaro ar dienos chirurgijos sąlygomis, todėl nereikia gerai besijaučiantiems pacientams keletą dienų praleisti ligoninėje, jie tą pačią dieną po operacijų ar procedūrų gali vykti  į namus.  Tai lemia ir mažesnes laukimo eilėse, trumpesnį  buvimą ligoninėje, greitesnį grįžimą į įprastą gyvenimą bei lėšų taupymą.

Anot Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Arvydo Skorupsko, pagrindinis dienos stacionaro privalumas – galimybė pasirūpinti sveikata nestabdant savo įprasto gyvenimo ritmo, įsipareigojimų šeimoje ar darbe. Pacientui sudaromos sąlygos atvykti į ligoninę patogiu metu, iš anksto užsiregistravus. Po dienos gydymo, pacientas grįžta į namus. Dienos stacionaro paslaugų plėtra leidžia suteikti aukštos kokybės paslaugas pacientams efektyviau, greičiau ir patogiau.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Kardiologijos skyriaus dienos stacionare intervencinis kardiologas Tomas Vasylius atliko pirmąją operaciją: pacientui buvo implantuotas EKG (elektrokardiogramos) įvykių registratorius širdies veiklos stebėjimui.

„Džiaugiamės, kad pasikeitus tvarkai išsiplėtė dienos stacionare teikiamos paslaugos. Pagal naująją tvarką, dienos stacionare pirmoji operacija, kurios metu pacientui buvo implantuotas, krūtinės srityje po oda EKG įvykių registratorius, galintis nepertraukiamai rašyti elektrokardiogramą iki 3 metų. Nenormalios širdies veiklos epizodai EKG įrašomi į implantuoto prietaiso atmintį. Pacientui  širdies ritmo sutrikimas gali  pasireikšti labai retai, todėl šis aparatas leidžia tai užfiksuoti. Šiuo atveju pacientas buvo po neaiškios kilmės persirgto insulto, jokie ritmo sutrikimai jam nebuvo registruoti, todėl jaunam žmogui paskirti  kraują skystinančius vaistus yra pavojinga. Nors antra vertus, jeigu pacientui būna širdies ritmo sutrikimai, kurių jis nejaučia, tai ir vėl iškyla insulto pavojus. Todėl implantavus šį aparatą, pacientas net pats gali stebėti širdies veiklą, nes EKG registratorius yra sujungtas su paciento telefonu. Vėliau informaciją galima peržiūrėti ar atspausdinti prietaiso patikros metu. Nustačius neritmingą širdies plakimą yra skiriamas medikamentinis arba intervencinis gydymas. Anksčiau žmogus po tokios operacijos stacionare turėdavo būti 2 dienas, o dabar paleidžiamas tą pačią dieną. Dar viena gera naujiena, kad minėtų EKG registratoriai nuo šiol bus finansuojami, todėl šių aparatų implantacijų galėsime atlikti žymiai daugiau“, - sakė intervencinis kardiologas T. Vasylius.

Anot intervencinio kardiologo, implantuotas EKG įvykių registratorius leidžia reguliariai sekti EKG registruotus duomenis ir įvertinti tai, kaip dažnai ir kaip ilgai truko neritminga širdies veikla.  Atsižvelgdamas į šią svarbią informaciją, gautą iš registratoriaus, gydytojas gali pritaikyti gydymo planą.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-02-13 13:17