Naujienos

Pasaulinė sveikatos diena ir Pasaulio sveikatos organizacijos 75-metis

2023 04 07

2023 m. balandžio 7 d. - Pasaulinė sveikatos diena. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) mini savo 75-metį.

1948 m. pasaulio šalys susibūrė ir įkūrė PSO, siekdamos skatinti sveikatą, saugoti pasaulį ir atkreipti dėmesį į opiausias sveikatos apsaugos problemas atskiruose regionuose ir visame pasaulyje, kad kiekvienas galėtų pasiekti aukščiausią sveikatos ir gerovės lygį bei skleisti informaciją apie pasaulinį sveikatos suvokimą.

Švenčiant šią dieną yra galimybė pažvelgti į visuomenės sveikatos sėkmę, pagerinusią gyvenimo kokybę per pastaruosius septynis dešimtmečius. Taip pat yra galimybė paskatinti imtis veiksmų siekiant įveikti šiandienos ir rytojaus iššūkius. Pasaulinė sveikatos diena suteikia pasaulinę galimybę sutelkti dėmesį į svarbias visuomenės sveikatos problemas, kurios turi įtakos tarptautinei bendruomenei.

Per pastaruosius septynis su puse dešimtmečio buvo padaryta nepaprasta pažanga saugant žmones nuo ligų, įskaitant raupų išnaikinimą, poliomielito atvejų sumažinimą 99 proc., išgelbėjus milijonus gyvybių ir gerinant sveikatą.

Simboliška, kad šiais metais Pasaulinė sveikatos diena minima artėjant Šv. Velykoms. Artėjančias šventes pasitikime sveiki ir laimingi – saugokime save ir kitus!

Pagarbiai, 
VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                                                                               Arvydas Skorupskas

                                                                                                                     

 

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-07 11:30